Noclegi Dublin

Znaleźć mieszkanie z ekspertami miasta

Top 50 mieszkania Dublin

Tanie Noclegi Dublin - Apartamenty i Kwatery

Aby poznać wyjątkową atmosferę tego miasta, warto zatrzymać się na nocleg u rodowitego Irlandczyka. Już podpowiadamy jak tego dokonać. Na Wimdu znajduje się mnóstwo ofert noclegowych w każdym zakątku Dublina i całej Irlandii. Jeżeli liczysz na dobrą zabawę powinieneś zatrzymać się w centrum miasta i poprosić swojego gospodarza o wspólne odwiedzanie irlandzkich barów. Dlatego właśnie atrakcją, której nie możesz przegapić, jest browar Guinnessa, jeden z największych na świecie, który stanowi prawdziwy symbol Irlandii. Browar oferuje wycieczki, w czasie których można nie tylko poznać jego historię, lecz także podziwiać niezwykłą panoramę miasta, która roztacza się z dachu budynku. Jeżeli jednak cenisz ciszę i spokój, polecić możemy apartament lub pokój w spokojnej dzielnicy stolicy Irlandii. Wybór należy do Ciebie!

Ciekawostki

 • Ponad połowa populacji Dublina to osoby poniżej 35 roku życia.
 • Na tablicach rejestracyjnych samochodów dwie pierwsze liczby oznaczają rok produkcji.
 • Phoenix Park w Dublinie jest największym parkiem Europy.
 • Najstarszy bar Irlandii, The Brazen Head, otworzono w Dublinie w 1198 roku.
 • Monument Spire of Dublin, zwany jest potocznie Szpilką.

Zabytki

Stolica Irlandii to miasto, które wielu Polaków po prostu uwielbia. Nie tylko ze względu na to, że na dublińskich ulicach łatwo można usłyszeć nasz język. Dublin oferuje turystom liczne atrakcje, do których należy między innymi Trinity Collefe, czyli kampus uniwersytecki położony w samym centrum miasta. Można tam podziwiać między innymi słynną celtycką księgę Kells. Najważniejszym zabytkiem miasta jest Zamek Dubliński, który powstał w miejscu dawnej fortyfikacji wybudowanej przez Wikingów. Niedaleko zamku znajduje się kolejna ogromna atrakcja: katedra Christchurch z XII wieku. Dla wielu ciekawszy jest jednak po prostu spacer wąskimi dublińskimi uliczkami, słuchanie typowej irlandzkiej muzyki oraz oczywiście kosztowanie słynnego lokalnego piwa. Po wyczerpującym zwiedzaniu można wypocząć w Phoenix Park, w którym znajduje się między innymi dublińskie zoo oraz siedziba prezydenta Irlandii. Miasto położone jest na wschodnim wybrzeżu wyspy, w miejscu gdzie rzeka Liffey wpada do Zatoki Dublińskiej. O turystycznej atrakcyjności największego miasta Irlandii decyduje nie tyle duża liczba zabytków, ile trudna do uchwycenia atmosfera panująca w mieście. Powodem tego jest niewątpliwie fakt, iż od samego początku istnienia Dublin znajdował się pod wpływami kultury Celtów i Wikingów, a później także Normandów.

Kuchnia irlandzka

Kuchnia irlandzka obfituje w dużą ilość mięsa, a w szczególności steki oraz baraninę. Irlandczycy uwielbiają również placki ziemniaczane oraz zupę kartoflaną z dodatkiem cebuli i śmietany. Na śniadanie często wybierają kiełbaski wieprzowe, podsmażane plastry boczku oraz jajecznicę. Typową potrawą, która pochodzi prosto z Dublina jest Coddle. Danie składa się z gotowanych parowek, boczku, ziemniaków, cebuli, soli oraz pietruszki.

Życie nocne

Stolica Irlandii to miasto, które nocą tętni życiem. Odnajdziemy tu wiele barów, pubów i klubów nocnych. Szczególnie warto polecić wyprawę w okolice Harcourt Street, Camden Street, Wexford Street oraz Leeson Street. Warto wybrać się również do Temple Bar, który nazywany jest kulturalną dzielnicą Dublina. Właśnie tutaj można zrelaksować się w jednym z fantastycznych barów, słuchając muzyki granej na żywo. Właśnie stad pochodzi U2, Horslips czy Boyzone. Fanom irlandzkiej muzyki polecić można The Irish House Party, gdzie przez całą noc można jeść fantastyczne dania, pić irlandzkie piwo i słuchać wyjątkowej muzyki. Dublin zaprasza!

Jak dostać się do Dublina?

Wybierając się do Dublina z Polski, nie musimy martwić się o transport. Bilety samolotowe tanich linii oferują zdecydowanie korzystne przeloty. Oczywiście, wybrać można regularne linie, jeżeli stawiamy na wygodę i komfort. Do Dublina możemy również podróżować autokarem. Warto jednak pamiętać, ze jest podróż długa i dość mecząca. Do wyboru mamy dwóch przewoźników: Polonia Transport oraz Eurolines Polska. Jeżeli lubimy podróżować własnym pojazdem, warto właśnie w ten sposób zorganizować swoją podróż. Wtedy sami decydujemy, kiedy zatrzymać się na postój lub na posiłek.

Jesteśmy Wimdu...

Wimdu jest największa firma w prywatnych mieszkaniach w Europie. Z ponad 350.000 mieszkań w ponad 150 krajach na pewno znajdziesz idealny nocleg.

bookings guests properties numbers review triple-check save
 • Ponad 10 milionów zarezerwowanych noclegów

  Jesteśmy największym europejskim portalem oferującym apartamenty.

 • Potrójna Kontrola Wimdu

  Nasza 3-stopniowa kontrola zawiera również wizyty w apartamentach.

 • Trustpilot

  Nasza ocena na Trustpilot
  Znakomita (8.9/10)

...i kochamy nasze apartamenty