Noclegi Zurych

Znaleźć mieszkanie z ekspertami miasta

Top 50 mieszkania Zurych

Tanie Noclegi Zurych - Apartamenty i Kwatery

Zurych to największe miasto Szwajcarii, położne w jej północno-wschodniej części, nad Jeziorem Zuryskim. Przez setki lat był miastem, które przyciągało najważniejsze osobistości ówczesnego świata, takie jak Tomasz Mann, Abert Einstein czy Goethe. Od XIX wieku Zurych kojarzy się przede wszystkim z bankowością. Jest i był także siedzibą wielu artystów. To tam narodził się chociażby dadaizm. Obecnie Zurych także obfituje w galerie i wystawy sztuki. Najważniejsze punkty panoramy miasta to wieże trzech kościołów: katedry, kościoła św. Piotra i Fraumünster. Zurych zawsze należał do zamożnych miast, dlatego mnóstwo w nim zadbanych i pięknych kamienic z różnych epok. Posluchaj naszej rady. Zamiast poszukiwać odpowiedniego dla Ciebie hotelu czy hostelu, sprawdź wyjątkową ofertę Wimdu. Proponujemy Ci wynajęcie pokoju lub całego komfortowego apartamentu wprost od jego właściciela. Oznacza to, że będziesz mógł poznać miasto od wewnątrz i dowiedzieć się, jak żyją jego mieszkańcy i jak wygląda ich codzienność. Twój gospodarz z przyjemnością pokaże Ci zakątki miasta, które znają tylko miejscowi.

Mieszkania i pokoje w Zurychu

Jeżeli planujesz swoje wakacje w Zurychu, warto zastanowić się już przed wyjazdem nad tanim noclegiem w tym przepięknym mieście. Polecamy w szczególności apartamenty nad Jeziorem Zuryskim, które dostarczą nam niesamowitych wrażeń podczas naszej wizyty w największym mieście Szwajcarii. Dla osób, które nie chcą wydawać sporej sumy pieniędzy, mamy ciekawe rozwiązanie. Co powiedz na nocleg u miłego Szwajcara? Jeżeli zdecydujesz się na zakwaterowanie w pokoju, wydasz mniej, a po drugie będziesz mógł zapytać się swojego gospodarza o wskazówki dotyczące zwiedzania miasta.

Ciekawostki:

 • W Zurychu znajduje się siedziba FIFA.
 • Tina Turner mieszka w Zurychu.
 • Zurych to miejsce narodzin dadaizmu.
 • W Zurychu znajduje się jedna z największych w Europie giełda papierów wartościowych.

  Zwiedzanie miasta

  Zwiedzanie miasta koniecznie musimy zacząć od centrum, czyli ulicy Dworcowej (Bahnhofstrasse). Ulica ta jest najbardziej elegancką ulicą Zurychu. Odnajdziemy tutaj piękne kawiarnie, drogie butki oraz sklepy oferujące ekskluzywne towary jak: zegraki, futra czy bizuterię. W tej samej okolicy naszym oczom ukaże się piękne jezioro! Jeżeli zgłodniejemy warto wybrać się do wyjątkowej restauracji Blinde Kuh (Niewidoma Krowa) i zjeść danie niespodziankę. Co jest takiego wyjątkowego w tej wlasnie restauracji? Obslugiwana jest ona przez niewidomych i panuje w niej całkowita ciemność. Miłosnikom architekury sakralnej polecamy katedrę Fraumünster, której zabudowa pochodzi z XIII wieku. Z kolei najstarszą światynią w mieście jest Sankt Peterskirche. Została ufundowana przez Karola Wielkiego i na dodatek posiada jeden z największych zegarów w całej Europie. Dobrą informację mamy dla miłośników muzeów! W okolicy Bahnhofstrasse możemy wybrać się do Muzeum Narodowe (Landesmuseum). Najważniejszym muzeum w całej Szwajcarii jest słynny Kunsthaus, gdzie podziwiać możemy dzieła van Gogha i Moneta.

  Wieża z winami

  Bardzo ciekawą atrakcją przyciągającą turystów oraz miejscowych jest wieża z winami o wysokości 16 metrów. Jest ona usytuowana w hotelu Radisson Blu na lotnisku. W skład konstrukcji wchodzi aż cztery tysiące butelek szampana oraz wina. Każdego dnia specjalnie wynajęci akrobaci serwują w niesamowity sposób alkohole, które zamówili goście.

  Atrakcje Zurychu

  W kwietniu obchodzone jest w mieście święto wiosny (Sechseläuten). Odbywa się wtedy tutaj parada cechów rzemieślniczych. Pochód rozpoczną się na głównej ulicy Bahnhofstrasse i Limmatquai i kieruje się do Sechseläutenplatz. Tam właśnie o godzinie szóstej po południu pali się figurę Böögga, która jest odpowiednikiem polskiej Marzanny. Miłośnicy muzyki techno i electro przyjeżdżają do Zurychu w połowie sierpnia, kiedy rozpoczyna się tutaj Street Parade. Jeżeli lubimy oglądać przedstawienia teatralne, polecić możemy Zürcher Theater Spektakel, który odbywa się w sierpniu i wrześniu.

  Jedzenie:

 • raclette i fondue – aromatyczne sery szwajcarskie.
 • rösti - szwajcarskie placki ziemniaczane.    malnus - starte ziemniaki wymieszane z mąką.

Jak się dostać do Zurychu?

Międzynarodowe Lotnisko w Zurychu jest największym portem lotniczym w całej Szwajcarii. Z Polski dostaniemy się tutaj Lotem, który wspolpracuje z liniami Swissair. Lotnisko polozone jest 3 kilometry na północ miasta. Z lotniska do miasta dostaniemy się bezpośrednio pociągiem oraz autobusem. Jeżeli mamy zamiar wybrać się do miasta koleją, mamy bardzo dobrą informację. Stacja znajduje się bezpośrednio na lotnisku na najniższym poziomie. Pociagi kursują co 10 minut, a podróż do centrum trwa rownize około 10 minut. Z lotniska bezpośrednio można dostać się do pozostałych miast m.in.: Bazylei, Berna, Genewy czy Lozanny.

Jesteśmy Wimdu...

Wimdu jest największa firma w prywatnych mieszkaniach w Europie. Z ponad 350.000 mieszkań w ponad 150 krajach na pewno znajdziesz idealny nocleg.

bookings guests properties numbers review triple-check save
 • Ponad 10 milionów zarezerwowanych noclegów

  Jesteśmy największym europejskim portalem oferującym apartamenty.

 • Potrójna Kontrola Wimdu

  Nasza 3-stopniowa kontrola zawiera również wizyty w apartamentach.

 • Trustpilot

  Nasza ocena na Trustpilot
  Znakomita (8.9/10)

...i kochamy nasze apartamenty