Noclegi Tel Awiw

Znaleźć mieszkanie z ekspertami miasta

Top 50 mieszkania Tel Awiw

Tanie Noclegi Tel Awiw - Apartamenty i Kwatery

Tel Awiw, czyli „Wiosenne wzgórze”, to zdecydowanie najbardziej kosmopolityczne miasto Izraela. Mimo że oficjalnie funkcję stolicy państwa pełni Jerozolima, to właśnie w Tel Awiwie mieści się większość ambasad oraz wiele najważniejszych dla Izraela instytucji. Tel Awiw został założony na początku XX wieku na peryferiach starożytnego portowego miasta – Jafy. Wkrótce jednak rozwinął się w ogromny ośrodek miejski, miasto, które przyciąga gości z całego świata i które nigdy nie zasypia. Odwiedzający cenią sobie między innymi tamtejsze plaże, kawiarnie, bary oraz butiki. Tel Awiw to obecnie najbogatsze miasto Izraela i miejsce słynące ze swojej wspaniałej modernistycznej architektury, dzięki której znalazło się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Jeżeli marzysz o wakacjach w Tel Awiwie, zastanów się nad wynajęciem pokoju w tym wyjątkowym mieście. Dzięki temu będziesz mógł zapytać się swojego gospodarza o wskazówki dotyczące zwiedzenia czy jedzenia. Na dodatek taki nocleg może okazać się o wiele tańszy niż ten w hotelu lub hostelu.

Wynajem mieszkań – kwatery prywatne i domy w Tel Awiwie

Niezależnie od tego, w której dzielnicy Tel Awiwu chcesz się zatrzymać, Wimdu oferuje Ci tanie noclegi. Możesz skusić się na pokój w centrum miasta lub Bed and Breakfast w Jafie. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób lubisz spędzać swój wolny czas. Jeżeli stawiasz przede wszystkim na ciszę i spokój polecić możemy również apartament na przedmieściach miasta. Osobom, które chcą skosztować życia nocnego w Izraelu polecamy zakwaterowanie w południowej lub wschodniej części miasta, gdzie odnajdziemy wiele barów i restauracji oraz klubów, gdzie bawić można się do rana.

Ciekawostki:

 • Większość ambasad i przedstawicielstw zagranicznych znajduje się w Tel Awiwie.
 • W mieście używa się trzech języków. Są nimi hebrajski, arabski i angielski.
 • Jednym z przydomków Tel Awiwu jest ”Miasto Plaż”.
 • Miasto składa się z dwóch części: starożytnej Jafy i Tel Awiwu, które powstało 100 lat temu.

Turystyka

Tel Awiw jest odwiedzany każdego roku przez miliony turystów. Miasto dostało nawet swój przydomek – „miasto, które nigdy nie zasypia”. Na atrakcyjność miasta wpływają piękne, białe plaże, które ciągną się przez ponad 14 kilometrów. Tel Awiw jest również chętnie odwiedzany przez miłośników sportów wodnych. Turyści często odwiedzają marinę, gdzie przycumowane są piękne jachty. Miłośnicy nocnych szaleństw wybierają się najczęściej na Allenby Street, gdzie imprezy trwają do białego rana.

Pogoda w Tel Awiwie

Panuje tutaj klimat śródziemnomorski. Oznacza to, że zimy są dość chłodne i deszczowe, a latem możemy spodziewać się gorących, wysokich temperatur. Na wypoczynek w Tel Awiwie polecamy wybrać się w okresie od kwietnia do listopada. Miłośnikom wylegiwania się na słońcu polecić można upalne miesiące, czyli lipiec i sierpień, kiedy to temperatura powietrza przekracza 30ºC.

Zwiedzanie

Zwiedzanie miasta musimy zacząć od Starej Jafy. Przy samym wejściu na Stare Miasto odnajdziemy Wieżę Zegarową, która pochodzi z samego początku XX wieku. Jest to miejsce bardzo ciekawe ze względu na polaczenie zabytków kultury osmańskiej z tutejszą. Niektóre obiekty pochodzą nawet z okresu egipskiego. Polecamy spacer kolorowymi uliczkami, które zaprowadza nas do portu. Port ten uważny jest za jeden z najstarszych portów świata. W pobliskich dokach znajduje się targ, który polecamy odwiedzić. Meczet Mahamoudia, który pochodzi z 1812 roku jest miejscem, które będąc w Tel Awiwie musimy koniecznie zobaczyć. Budynek zdobi piękna fontanna, która znajduje się tuż obok. Jednym z bardzo charakterystycznych dla Izraela miejsc jest Białe Miasto. Budynki zbudowane zostały w stylu Bauhaus, który zaliczany jest do modernistycznych. Na początku XXI wieku ten zespół budynków wpisany został na listę UNESCO jako największe skupisko modernistycznych budowli.

Jak się dostać do Tel Awiwu?

W Tel Awiwie odnajdziemy dla lotniska, które obsługują międzynarodowe loty. Lotnisko Tel Awiw - Sde Dov znajduje się w centralnej części miasta. Jednakże w większości przypadków są to loty na Cypr oraz prywatne loty międzynarodowe. Lotnisko Tel Awiw – Ben Gurion jest największym lotniskiem w całym Izraelu. Lotnisko usytuowane jest 15 kilometrów od Tel Awiwu i 50 kilometrów od Jerozolimy. Na lotnisko dostaniemy się liniami przewoźników takich jak: Air Canada, Air France, SpanAir, Swiss Turkish Airlines czy naszym polskim LOT-em.

Jesteśmy Wimdu...

Wimdu jest największa firma w prywatnych mieszkaniach w Europie. Z ponad 350.000 mieszkań w ponad 150 krajach na pewno znajdziesz idealny nocleg.

bookings guests properties numbers review triple-check save
 • Ponad 10 milionów zarezerwowanych noclegów

  Jesteśmy największym europejskim portalem oferującym apartamenty.

 • Potrójna Kontrola Wimdu

  Nasza 3-stopniowa kontrola zawiera również wizyty w apartamentach.

 • Trustpilot

  Nasza ocena na Trustpilot
  Znakomita (8.9/10)

...i kochamy nasze apartamenty