Noclegi Stambuł

Znaleźć mieszkanie z ekspertami miasta

Top 50 mieszkania Stambuł

Tanie Noclegi Stambul - Apartamenty i Kwatery

Stambuł jest jednym z bardziej czarujących, chaotycznych i intrygujących miast na świecie. Jest wyjątkowym połączeniem orientalnego Wschodu i nowoczesnego zachodniego stylu życia. Stambuł to miasto, w którym spotykają się Europa i Azja. Na dwie części należące do dwóch różnych kontynentów miasto dzieli cieśnina Bosfor. W Stambule od wieków współistnieją trzy religie: islam, chrześcijaństwo oraz judaizm. Kolejną cechą, która wyróżnia to miasto, jest fakt, że wielokrotnie zmieniało nazwę. Miasto ma niezwykle bogatą przeszłość, którą pamięta z czasów rzymskich jeszcze jako Bizancjum, a później Nowy Rzym oraz Konstantynopol. Głównymi zabytkami miasta są liczne meczety, katolickie kościoły oraz pałace. Warto odwiedzić także jeden z licznych bazarów i poznać smaki oraz zapachy tureckiego targowiska. Podróżując do byłej stolicy kraju nie musisz martwić się o zakwaterowanie. Mnóstwo hoteli znajduje się w centrum miasta. Polecić możemy również prywatne noclegi dostępne na Wimdu. Jeśli zamiast hotelu zdecydujesz się wynająć właśnie apartament w Stambule, możesz liczyć na niezwykle przydatną pomoc jego właściciela. Twój gospodarz wprowadzi Cię w tajniki życia tureckiej metropolii i pomoże odnaleźć w tym pełnym ludzi i atrakcji mieście.

Ciekawostki

 • Stambuł jest jedynym miastem na świecie położonym na dwóch kontynentach.
 • Mustafa Kemal Atatürk, ojciec Turków, urodził się w Grecji.
 • W Stambule odnajdziemy 538 linii autobusowych.
 • W Stambule zmarł polski wieszcz - Adam Mickiewicz
 • Oryginalny turecki kebab serwowany jest bez sosów i na talerzu.   

Zwiedzanie miasta

Na zwiedzanie Stambułu można przeznaczyć nawet dwa tygodnie, ponieważ każdego dnia odkrywać będziemy nowe, fascynujące miejsca. Jest jednak kilka miejsc, których nie wolno pominąć nawet podczas krótkiej wycieczki do Stambułu. Głównymi zabytkami miasta są liczne meczety, katolickie kościoły oraz pałace. Warto odwiedzić także jeden z licznych bazarów i poznać smaki oraz zapachy tureckiego targowiska. Hagia Sofia była najważniejszą świątynią w Cesarstwie Bizantyjskim ufundowana przez Justyniana I Wielkiego. W XV wieku świątynię przekształcono w meczet. Koniecznie trzeba się wybrać do Wielkiego Pałacu, który służył jako główna siedziba cesarzy bizantyjskich aż do XI wieku. Polecić warto również Muzeum Mozaiki, które zachwyci nawet najbardziej wybrednego turystę. Błękitny Meczet jest jednym z najpiękniejszych obiektów okresu klasycznego sztuki islamskiej. Meczet zaczęto budować na już początku XVII wieku. Kolejnymi w kolejce ważnymi i wartymi odwiedzenia meczetami są Meczet Sulejmana oraz Meczet Beyazit wraz ze słynną Wieżą Beyazita, która została wybudowana w 1828 roku. Słyszałeś może o Hipodromie i Obelisku Teodozjusza? Początki budowli sięgają III wieku naszej ery. Organizowano tutaj wyścigi rydwanów, które były wspaniałą rozrywką w czasach Bizancjum. Kolejnym must see jest z pewnością słynny Kryty Bazar. W czasach świetności Bizancjum mieścił się tutaj wielkie targ. Obecnie zajmuje on ogromna powierzchnię 3 hektarów, gdzie odnajdziemy 3,5 tysiąca małych sklepów.

Kuchnia turecka

Kuchnia turecka jest znana na całym świecie i posiada wielu zwolenników. Na ogół dania tureckie są kombinacją mięs oraz warzyw.
Kuru Fasulye – Biała fasola serwowana z ryżem. Jest to odpowiednik włoskiego makaronu z sosem pomidorowym.
Lahmacum – To cienkie ciasto z mięsnym nadzieniem, skropione cytryną.
Doner Kebab – znany na całym świecie, serwowany na mnóstwo różnych sposobów.
Börek – pierogi z farszem mięsnym, serowym lub wegetariańskim.
Köfte – gotowane lub pieczone mięso, podawane na wiele sposobów.
Pilav – ogólna nazwa potraw z ryżem.

Jak się dostać do Stambułu?

Do Stambułu najlepiej dotrzeć drogą powietrzna. Rezerwując samolot parę miesięcy wcześniej, może się okazać, że oferty są bardzo atrakcyjne i wcale nie musimy wydać fortuny na taką podróż. W Stambule znajduje się międzynarodowe lotnisko: Port lotniczy Stambuł-Atatürk, z którego przetransportujemy się w przeciągu 30 minut do centrum miasta. Do wyboru mamy metro oraz tanie taksówki. Warto pamiętać, że przed rozpoczęciem podróży należy poprosić taksówkarza o włączenie licznika.

Jesteśmy Wimdu...

Wimdu jest największa firma w prywatnych mieszkaniach w Europie. Z ponad 350.000 mieszkań w ponad 150 krajach na pewno znajdziesz idealny nocleg.

bookings guests properties numbers review triple-check save
 • Ponad 10 milionów zarezerwowanych noclegów

  Jesteśmy największym europejskim portalem oferującym apartamenty.

 • Potrójna Kontrola Wimdu

  Nasza 3-stopniowa kontrola zawiera również wizyty w apartamentach.

 • Trustpilot

  Nasza ocena na Trustpilot
  Znakomita (8.9/10)

...i kochamy nasze apartamenty