Noclegi Sofia

Znaleźć mieszkanie z ekspertami miasta

Top 50 mieszkania Sofia

Tanie Noclegi Sofia - Apartamenty i Kwatery

Bułgaria od lat jest popularnym celem wycieczkowym wśród wielu Polaków. Decydują o tym przede wszystkim przyjazny klimat oraz przystępne ceny. Stolica kraju to duże, ponad milionowe miasto, które może poszczycić się malowniczym położeniem stóp masywu Witoszy, w dolinie rzeki Bojańskiej. W mieście zobaczyć można ciekawe zabytki. Szczególnie oblegany przez turystów jest sobór Aleksandra Newskiego, największa taka świątynia w Bułgarii. Warto zobaczyć także cerkiew św. Mikołaja oraz starożytną cerkiew św. Jerzego. Najważniejszą budowlą sakralną w Sofii jest zdecydowanie ozdobiona przepięknymi freskami Cerkiew Bojańska, wpisana na światową listę dziedzictwa UNESCO. Innym sposobem spędzania czasu w Sofii jest wycieczka na wspomniany już wcześniej masyw Witosza, skąd przy dobrej pogodzie zobaczyć można całe miasto. Sofia to miasto, które warto poznać z perspektywy mieszkańca. Dobrze jest zatem wiedzieć, gdzie warto spróbować pysznych i niedrogich lokalnych win, gdzie można zjeść bułgarskie potrawy oraz zobaczyć, jak mieszkają Bułgarzy. W tym celu wynajmij razem z Wimdu prywatny apartament w Sofii. W bazie noclegowej znajdziesz wiele różnego rodzaju pokoi, mieszkań oraz całych domów. Jeżeli jednak wolisz nocować w hotelach i hostelach, nie ma najmniejszego problemu. W stolicy Bułgarii znajdziesz ich całe mnóstwo, w różnych cenach i o różnych standardach.

Ciekawostki:

 • Sofia może poszczycić się wspaniałymi parkami.
 • Sofia jest jednym z najstarszych miast Europy.
 • Do stolicy Bułgarii należy rekord w biesiadowaniu. 3000 mieszkańców Sofii biesiadowało przy stole mierzącym prawie 380 metrów.
 • Miasto było gospodarzem letniej i zimowej uniwersjady. Dwa razy w zimie i dwa razy w lecie.

Zwiedzanie miasta

Sofia należy do jedynego z najstarszych miast Europy, więc jak łatwo się domyśleć, zabytków będzie tu cała masa! Obowiązkowym punktem naszego zwiedzania jest Katedra Aleksander Newski. Katedra pochodzi z XIX wieku, a dokładnie jej budowę rozpoczęto w 1882 roku. Szczególne wrażenie robią pozłacane kopuły i marmurowe wejście do katedry. Tuż obok kościoła odnajdziemy kryptę Aleksander Newski, w której podziwiać możemy obecnie eksponaty muzealne. Wystawionych jest tutaj ponad trzysta bułgarskich ikon. Kolejnym miejscem, w którym musimy się znaleźć jest bazylika św. Sofii, która według legend dała właśnie nazwę stolicy Bułgarii. Bazylika powstała już w VI wieku za panowania cesarza Bizancjum Justyniana. Najstarszym budynkiem w mieście jest cerkiew św. Georgi, która pochodzi z IV wieku. Kiedy zmęczymy się napiętym grafikiem naszego zwiedzenia, polecić możemy jeden z wielu parków Sofii. Najpopularniejszym z nich jest Sofia City Garden oraz Park Wolności, w którym odwiedzić możemy ogród zoologiczny. Warto również udać się do łaźni miejskich, gdzie podziwiać będziemy piękne, zabytkowe mozaiki, które zdobią ściany obiektu. Miłośnicy muzeów powinni wybrać się do Muzeum Historii oraz Muzeum Archeologicznego. Muzeum Historii to ponad 22 tysiące eksponatów, które przedstawiają rozwój państwa bułgarskiego od starożytności do odrodzenia. Muzeum Archeologiczne znajduje się w byłym meczecie Bujuk Cami, powstałym w XV wieku.

Kuchnia bułgarska:

Kuchnia bułgarska zalicza się kuchni bałkańskiej. Bardzo popularne są tutaj sałatki z pomidorów, cebuli, paprykii owczego sera. Często serwuje się tutaj kebaby oraz kebaczety, czyli kotlety z baraniny w kształcie hamburgerów. Kuchnia bułgarska bazuje głownie na mięsie, warzywach i owocach. Bułgarzy uwielbiają mięsne dania, przypominające swoją konsystencją gulasz. Gulasz z dużą ilością cebuli zwany jest kawarmą, a z warzywami giuweczą. Mówiąc już o kuchni bułgarskiej nie możemy zapomnieć o rakiji. Rakija jest wódką pędzoną ze śliwek lub z winogron. Używa się jej również jako środek na przeziębienie.

Jak się dostać do Sofii?

Międzynarodowe lotnisko Sofia oddalone jest o 9 kilometrów od centrum miasta. Na lotnisko w Bułgarii dostaniemy się liniami przewoźników takich jak: Air France, LOT, Lufthansa, Turkish Airlines, Wizz Air czy Germanwings. Bez problemu dostaniemy się do miasta za pośrednictwem taksówek lub autobusu. Przejazd taksówką do centrum powinien wynieść około 10 lewów bułgarskich. Jeżeli zdecydujemy się na przejazd autobusem, warto pamiętać, że autobusy linii 84 kursują od 5 rano do 11 wieczorem. Przejazd autobusem wyniesie nas 1 lewę.

Jesteśmy Wimdu...

Wimdu jest największa firma w prywatnych mieszkaniach w Europie. Z ponad 350.000 mieszkań w ponad 150 krajach na pewno znajdziesz idealny nocleg.

bookings guests properties numbers review triple-check save
 • Ponad 10 milionów zarezerwowanych noclegów

  Jesteśmy największym europejskim portalem oferującym apartamenty.

 • Potrójna Kontrola Wimdu

  Nasza 3-stopniowa kontrola zawiera również wizyty w apartamentach.

 • Trustpilot

  Nasza ocena na Trustpilot
  Znakomita (8.9/10)

...i kochamy nasze apartamenty