Noclegi Norwegia

Znaleźć mieszkanie z ekspertami miasta

Top 50 mieszkania Norwegia

Tanie Noclegi Norwegia - Apartamenty i Kwatery

Królestwo Norwegii położone jest na Półwyspie Skandynawskim. Państwo zamieszkiwane jest przez około 5 milionów ludzi. Norwegia słynie z pięknych fiordów, które odwiedzane są co roku przez tysiące turystów. Stolicą Norwegii jest Oslo, które jest również największym miastem. Turyści często wybierają również piękne Bergen, Trondheim oraz Stavanger. W Norwegii płacić można koronami norweskimi. 1 norweska korona to około 50 groszy.

Mieszkania i pokoje w Norwegii

W bazie Wimdu znajdziemy każdy możliwy rodzaj zakwaterowania podczas planowania wczasów w Norwegii. Jeżeli podróżujesz w pojedynkę możemy Ci zaoferować oddzielny pokój w dzielonym apartamencie lub domu. Wybierasz się na wakacje z całą rodziną? Nie ma problemu! Wynajmij całe mieszkanie i czuj się swobodnie jak w domu. Polecamy w szczególności wspaniale apartamenty w pięknym Oslo. Jeżeli chcemy zwiedzić jak najwięcej, należy wybrać pokój w ścisłym centrum miasta. W Oslo oczywiście, oprócz prywatnych kwater odnajdziemy wiele hosteli i hoteli.

Ciekawostki:

 • Oslo, stolica Norwegii, jest najdroższym miastem świata.
 • Norwegia jest drugim w Europie najrzadziej zaludnionym krajem.
 • Norweskie miasto Bergen otrzymało tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w roku 2000.
 • Adam Małysz wygrał zawody na skoczni w Trondheim w 2001 roku bijąc przy tym rekord skoczni (138,5 m).

Zwiedzanie Oslo

Będąc w Oslo nie możemy pominąć na naszej liście miejsc do odwiedzenia Twierdzy i Zamku Akershus. Budowę twierdzy zakończono na początku XIV wieku, a w wieku XVII król Christian IV zainicjował przebudowę zamku na renesansowy pałac. Jednym z ważniejszych budynków jest z pewnością Ratusz, który zaczęto użytkować w połowie XX wieku. Warto dodać, iż co roku właśnie tutaj wręczana zostaje Pokojowa Nagroda Nobla. Piękną budowlą wartą odwiedzenia jest Pałac Królewski, czyli rezydencję byłego króla Carla Johana. Bardzo charakterystycznym elementem jest wysoka aż na 11 metrów ogromna sala bankietowa. Piechotą dotrzemy do Stortinget, czyli Parlamentu Norwegii. Dla miłośników skoków narciarskich, również mamy świetną wiadomość! Właśnie w Oslo znajduje się Skocznia narciarska Holmenkollen i Muzeum Narciarstwa. Miłośnikom oglądania eksponatów muzealnych proponujemy kolejne wyśmienite muzea: Muzeum Statku Polarnego Fram oraz Muzeum Kon-Tiki. Bardzo charakterystycznym miejscem w Oslo jest Park oraz Muzeum Vigelanda. Co roku park oraz muzeum odwiedza milion turystów z całego świata. W parku odnajdziemy ponad 200 figur z brązu wykonanych przez Gustawa Vigelanda.

Bergen – Brama do Fiordów

Najsłynniejszym zabytkiem Bergen jest Twierdza Bergenhus. Najstarsze budynki tego kompleksu zostały wybudowane już w XIII wieku. W czasach średniowiecza twierdzę nazywano Holmen i rezydowal w niej król Norwegii. Najsławniejszym miejscem jest obecnie sala królewska - Haakon's Hall oraz Wieża Rosenkrantz'a. Polecaliśmy już noclegi w zabytkowej dzielnicy Bryggen. Jeżeli zdecydujemy się na zakwaterowanie w innej dzielnicy, musimy tutaj koniecznie zajrzeć. Czas w Bryggen z zatrzymał się dawno temu. W roku 1360 Liga Hanzeatycka ustanowiła w tym mieście swoją placówkę handlową. Podziwiać tutaj będziemy zabytkowe domy, w których obecnie mieszczą się galerie, sklepiki i muzea. Polecamy również wybrać się do Akwarium z ogromną kolekcją ryb i innych zwierząt morskich. Koniecznie odwiedzić musimy Targ Rybny, który odbywa się pod gołym niebem.

Fiordy w Norwegii

Najbardziej znanymi fiordami norweskimi są: Sognefjord, Hardangerfjord oraz Geirangerfjord. Bardzo dobrą bazą wypadową jest miasto Bergen, które jak już wspomnieliśmy nazywane jest Bramą do Fiordów. Warto skorzystać z usług Norway in a Nutshell, firmy, która oferuje zorganizowane wycieczki, które wyruszają rano z Bergen. Bilet dzienny kosztuje 1045 koron norweskich i obejmuje przejazd z Bergen do Flåm, następnie przeprawy promowej przez fiord Nærøyfjorden. Powrót zorganizowany jest pod sam wieczór.

Trondheim

W pięknym Trondheim z pewnością nie będziemy się nudzić. Zwiedzanie powinniśmy zacząć od Starego Miasta. Właśnie na Gamle Bybro odnajdziemy most zbudowany już w roku 1685. Polecić można odwiedzenie Nidarosdomen, gotyckiej katedry, której budowę rozpoczęto w XII wieku. Stiftsgården jest wspaniałym pałacem królewskim wybudowanym w XVIII wieku. Warto wiedzieć, ze Munkholmen jest byłym miejscem, gdzie dokonywane były egzekucje. Miłośnikom skoków narciarskich polecamy wybrać się pod skocznię Granåsen, gdzie w 2001 roku nasz rodak, Adam Małysz, pobił rekord tego obiektu.

Jak się dostać do Norwegii?

Międzynarodowe lotniska ulokowane są w okolicach Bergen, Oslo oraz Stavanger. Lotnisko Bergen-Flesland jest międzynarodowym lotniskiem położonym 19 kilometrów na południe od Bergen. Dostaniemy się tutaj przewoźnikami linii takich jak: Wizzair z Gdańska, Poznania i Katowic, Lufthansa, Norwegian z Krakowa oraz SAS. Do centrum miasta dostaniemy się taksówką, a koszt za naszą podróż wyniesie od 250 do 300 koron norweskich. Do Bergen dostaniemy się również autobusami. Flybussen kursuje co 15 minut, a podróż potrwa około pół godziny do centrum miasta. Za bilet jednorazowy zapłacimy 85 koron, za bilet ulgowy (dla dzieci) zapłacimy 45 koron. Przy terminalu znajdziemy również przystanki autobusowe linii 45 i 532. Jeżeli wybierasz się do Oslo, nie musisz w ogóle martwić się o podróż. Do wyboru mamy aż trzy lotniska: Lotnisko Oslo Torp (TRF), Lotnisko Oslo Rygge (RYG) oraz Lotnisko Oslo Gardermoen (OSL). Mamy również bardzo dobrą wiadomość dla fanów tanich linii lotniczych. Do Oslo dostaniemy się Wizz Air’em oraz Ryanair’em! Do Oslo latają również regularne linie: Air Norway, Austrian Airlines, Air Baltic, British Airways.

Jesteśmy Wimdu...

Wimdu jest największa firma w prywatnych mieszkaniach w Europie. Z ponad 350.000 mieszkań w ponad 150 krajach na pewno znajdziesz idealny nocleg.

bookings guests properties numbers review triple-check save
 • Ponad 10 milionów zarezerwowanych noclegów

  Jesteśmy największym europejskim portalem oferującym apartamenty.

 • Potrójna Kontrola Wimdu

  Nasza 3-stopniowa kontrola zawiera również wizyty w apartamentach.

 • Trustpilot

  Nasza ocena na Trustpilot
  Znakomita (8.9/10)

...i kochamy nasze apartamenty