Moskwa - Apartamenty i domy wakacyjne - Wimdu base64Hash Moskwa - Apartamenty i domy wakacyjne - Wimdu

Moskwa - Apartamenty i domy wakacyjne

Moskwa
Dowolne daty
Goście
Moskwa
Dowolne daty
Goście
Znajdź najlepsze apartamenty od naszych lokalnych ekspertów!

Tanie Noclegi Moskwa - Apartamenty i Kwatery

Stolica Rosji liczy co najmniej 10 milionów mieszkańców. To największe miasto w Europie, a zarazem fantastyczna metropolia pełna zadziwiających kontrastów. Znajdziemy tam zarówno zabytkowe cerkwie, jak i pełne przepychu rezydencje najbogatszych mieszkańców miasta. Szklane wieżowce i szybkie tempo życia w finansowym centrum Moskwy kontrastują ze spokojem i ciszą, które możemy odnaleźć w opisanym w „Mistrzu i Małgorzacie” Bułhakowa parku Patriarsze Prudy. Miasto o niemalże 900-letniej historii może poszczycić się dziesiątkami wspaniałych zabytków. Jednym z symboli Moskwy jest Plac Czerwony, na którym powstało słynne Mauzoleum Lenina. Nieopodal znajduje się przepiękna katedra św. Bazylego oraz znane wszystkim wzgórze Kreml. Poza tym Moskwa jest doskonałym celem podróży dla osób, które uwielbiają ekskluzywne butiki i wystawny tryb życia. W Moskwie znajdziemy również wiele wspaniałych i luksusowych hoteli. Przekonamy cię jednak, że nie musisz być bogaczem, żeby spędzić w stolicy Rosji wspaniałe wakacje. Jeżeli nie chcesz wydawać wiele na nocleg, warto znaleźć na Wimdu.pl piękne apartamenty i pokoje w prywatnych kwaterach. Wybór zależy od Ciebie.

Mieszkania i pokoje w Moskwie

Wybierając się na wakacje do Moskwy musimy zdecydować gdzie mamy zamiar mieszkać podczas pobytu w rosyjskiej stolicy. Jeżeli nie jedziemy samochodem, warto zdecydować się na nocleg blisko centrum miasta. Możemy wybrać nocleg w hotelu lub hostelu albo w wynająć pokój lub mieszkanie wprost od właściciela. Ceny pokoi zaczynają się juzy od 70 złotych za dobę za dwie osoby. Grupom znajomych polecamy wynajęcie całego mieszkania blisko rozrywkowych dzielnic, a rodzinom z dziećmi specjalnie przystosowane apartamenty, np. z windą czy łóżkiem dziecięcym.

Ciekawostki:

 • Moskwa jest największym europejskim miastem.
 • Moskwa Tower to najwyższy budynek w Moskwie.
 • Kraków oraz Warszawa są miastami partnerskimi stolicy Rosji.
 • Moskwa zajmuje trzecie miejsce w rankingu najdroższych miast na świecie.
 • Dynamo, Spartak, Lokomotiw i SCKA - te słynne kluby piłkarskiego pochodzą właśnie ze stolicy.
 • W mieście tym urodzili się Fiodor Dostojewski, Władimir Sorokin oraz Anna Kournikova.

  Zwiedzanie Moskwy

  Nawet bez przewodników turystycznych można się łatwo domyśleć, że najważniejszym zabytkiem Moskwy jest Kreml. Właśnie tutaj urzęduje prezydent Rosji oraz towarzyszy mu cała administracja Państwa. Historia Kremla sięga roku 1147, kiedy to Jurij Dołgorukij zlecił zbudowanie baszty na Wzgórzu Borowickim. Kreml łączy styl bizantyjski, klasycystyczny i barokowy. Bardzo popularnym w Moskwie miejscem jest Plac Czerwony, który jest centrum miasta. Jest również idealnym miejscem na rozpoczęcie naszego zwiedzania, ponieważ w jego najbliższej okolicy znajduje się większość zabytków miasta. Koniecznie musimy wybrać się do słynnego Mauzoleum Lenina. Miejsce można odwiedzać jedynie 2-3 dni w tygodniu. Właśnie tutaj zobaczyć możemy zmumifikowane ciało dyktatora radzieckiego, które wystawione jest na widok publiczny. Warto wybrać się również do cerkwi Wasyla Błogosławionego, która jest jednym z symboli miasta. Na jej atrakcyjność wpływa bogactwo kolorów i bajkowy wygląd. Pozostając w temacie świątyń, polecić można odwiedzenie Monasteru Nowodziewiczego. Monaster jest kompleksem kościołów wraz z cmentarzem. W skład kompleksu wchodzą: cerkiew Uspieńska, cerkiew św. Ambrożego, sobór Smoleński, dzwonnica i cmentarz. Koniecznie musimy przespacerować się ulicą Arbat, gdzie odnajdziemy najmodniejsze miejsca w mieście. Galeria Trietiakowska, czyli muzeum sztuk plastycznych, jest również ciekawą propozycją na naszej liście miejsc do odwiedzenia.

  Kuchnia rosyjska:

 • Bliny – naleśniki z farszem słodkim lub słonym.
 • Boeuf Strogonow - polędwica smażona z cebulą i pieczarkami.
 • Zupa Solianka - gęsta zupa, ugotowana na rosole z dodatkiem przypraw.
 • Pielmieny - pierogi.
 • SBITIEN – napój z miodu, cukru, melasy, soków i przypraw.

Jak się dostać do Moskwy?

Stolica Rosji posiada aż 5 lotnisk, które obsługują loty międzynarodowe. Lotnisko Sheremetyevo jest głównym lotniskiem międzynarodowym, na które dolecieć można z ponad 100 krajów świata! Do Moskwy dolecimy miedzy innymi liniami: Bulgaria Air, LOT, SAS, Turkish Airlines, Air France czy Germanwings. Po mieście najlepiej jest poruszać się komunikacja miejską, która jest stosunkowo tania. Należy unikać korzystania z taksówek, które są dość drogie, zwłaszcza dla trustów, którzy nie mówią po rosyjsku.

Inne popularne kierunki wakacyjne

Interesujące kierunki na następną podróż

image-tag