Noclegi Los Angeles

Znaleźć mieszkanie z ekspertami miasta

Top 50 mieszkania Los Angeles

Tanie Noclegi Los Angeles - Apartamenty i Kwatery

Los Angeles to najludniejsze miasto amerykańskiego stanu Kalifornia, a zarazem drugie pod względem liczby mieszkańców miasto w całych Stanach Zjednoczonych. Miłośników zwiedzania zainteresuje fakt, iż Los Angeles posiada ponad 840 muzeów. Co miesiąc w Los Angeles odbywa się Downtown Art Walk, który promuje najlepsze galerie, artystów, bary, restauracje oraz sklepy w centrum miasta. Los Angeles jest również siedzibą Hollywood, globalnie uznawanego za centrum przemysłu filmowego. W Mieście Aniołów powstaje ponad 1 100 produkcji rocznie, zaś w każdym tygodniu premierę ma 21 nowych sztuk. Los Angeles to z pewnością wyjątkowy kierunek dla każdego typu turysty. Los Angeles posiada niemal doskonały klimat i cieszy się tutaj można 329 słonecznymi dniami w roku! Los Angeles posiada wiele pięknych plaż, w tym Venice Beach z kolorowymi, unikalnych sklepami i restauracjami. W Malibu i Beverly Hills znajdziemy eleganckie sklepy i restauracje, a przy tym prawdopodobniej wpadniemy przypadkowo na jakąś gwiazdę! Jak łatwo się domyśleć odnajdziemy tutaj również wiele ekskluzywnych hoteli. Jeśli szukasz jednak na swój pobyt miejsca w kwaterach prywatnych, Wimdu.pl ma dla Ciebie wiele dostępnych opcji. Mamy apartamenty typu penthouse, prywatne pokoje i mieszkania w całym Los Angeles.

Ciekawostki

 • Los Angeles posiada wiele dziwnych przepisów - nie wolno tutaj lizać ropuchy lub kąpać dwoje dzieci w tym samym czasie!
 • Najważniejszą gazetą w Los Angeles jest Los Angeles Times.
 • Los Angeles często nawiedzają trzęsienia ziemi, jako że miasto to znajduje się w strefie tzw. pacyficznego pierścienia ognia.
 • Los Angeles zostało założone we wrześniu 1781 roku przez hiszpańskiego gubernatora Felipe de Neve'a.

Co warto odwiedzić w Los Angeles?

Los Angeles często nazywane jest Miastem Aniołów. Odnajdziemy tutaj atrakcje takie jak Disneyland czy Rodeo Drive. Zwiedzając Los Angeles nie można pominąć Beverly Hills oraz Malibu. Wybierając się do tego miasta nie możemy nastawiać się na typowe zwiedzanie, jak w przypadku większości miast świata. Miłośnikom pięknych plaż warto polecić piękne i piaszczyste plaże w Santa Monica. Godnym polecenia miejscem jest Okręgowe Muzeum Sztuki, w którym odnajdziemy wspaniałe kolekcje masek prekolumbijskich. Jeżeli podróżujemy z dziećmi, możemy udać się do tutejszego zoo. Los Angeles to miasto wielu kontrastów, które przyciąga swoja wyjątkowością miliony turystów z całego świata.

Muzea w Los Angeles

w Los Angeles odwiedzić można wiele światowej klasy muzeów, w tym Muzeum J. Paul Getty, w który odnajdziemy imponującą kolekcję dzieł artystów takich Monet i Van Gogh. Same ogrody i architektura budynku The Getty Center jest wyjątkowo imponująca. Jeśli chcesz odwiedzić coś innego, polecamy wycieczkę do Muzeum pojazdów Nethercutt Collection. Dobra wiadomość – muzeum można odwiedzać za darmo! Miejsce to posiada dużą kolekcję samochodów z 1910 do 1930 roku, a także duży zbiór mechanicznych instrumentów muzycznych oraz lalek z tej samej epoki.

Jak się dostać do Los Angeles?

Do Los Angeles z Polski dostaniemy się drogą powietrzną. Los Angeles International Airport LAX znajduje się w południowo-zachodniej części miasta. W zależności od natężenia ruchu podróż do centrum trwa od 30 do 50 minut. Istnieje również linia metra, dzięki której dostaniemy się do Hollywood, Universal City, Beverly Hills oraz Long Beach. Jeśli planujesz wynajem samochodu, pamiętaj o korkach w mieście. Będąc w Mieście Aniołów warto pamiętać, że aby dostać się do San Francisco z Los Angeles nie potrzeba więcej niż niż 6 godzin. Joshua Tree National Park usytuowany jest również blisko Los Angeles. Jeśli masz ochotę na zmianę scenerii lub potrzebujesz odpocząć od zgiełku i gwaru, to miejsce czeka właśnie na Ciebie!

Jesteśmy Wimdu...

Wimdu jest największa firma w prywatnych mieszkaniach w Europie. Z ponad 350.000 mieszkań w ponad 150 krajach na pewno znajdziesz idealny nocleg.

bookings guests properties numbers review triple-check save
 • Ponad 10 milionów zarezerwowanych noclegów

  Jesteśmy największym europejskim portalem oferującym apartamenty.

 • Potrójna Kontrola Wimdu

  Nasza 3-stopniowa kontrola zawiera również wizyty w apartamentach.

 • Trustpilot

  Nasza ocena na Trustpilot
  Znakomita (8.9/10)

...i kochamy nasze apartamenty