Noclegi Jezioro Błotne

Znaleźć mieszkanie z ekspertami miasta

Top 50 mieszkania Jezioro Błotne

Tanie Noclegi i Apartamenty - Jezioro Blotne (Balaton)

Jezioro Balaton (znane również jako Jezioro Błotne) jest największym jeziorem na Węgrzech, jak również największym jeziorem Europy Środkowej. Jak łatwo się domyśleć, jezioro jest bardzo często odwiedzane przez turystów i miłośników sportów wodnych. Sezon rozpoczyna się tutaj w czerwcu, a kończy wraz z końcem sierpnia. Warto również wybrać się na półwysep Tihany, gdzie odwiedzić można muzeum oraz stację badawczą. To wielkie jezioro często nazywane jest "węgierskim morzem", ponieważ Węgry nie posiadają dostępu do morza. Miejscowości usytuowane nad jeziorem, cieszą się w ciągu lata ogromną popularnością. Dlatego też nie będziemy mieć problemu ze znalezieniem idealnego noclegu w jednym z węgierskich kurortów. W zależności od tego jakiego rodzaju nocleg nam najbardziej odpowiada, możemy zdecydować się na pokój, apartament czy opcję noclegową B&B.

Wynajem mieszkań – kwatery prywatne i domy

Jeżeli zdecydowaliśmy się na wyjazd nad jezioro Balaton, warto teraz zastanowić się nad noclegiem, który nam najbardziej odpowiada. Rodzinom z dziećmi polecamy wynajęcie całego mieszkania. Dzięki temu będziemy mogli korzystać udoskonaleń takich jak kuchnia, pralnia czy łóżeczko dziecięce. Grupom młodych znajomych polecamy wynajęcie pokoi w kwadrze prywatnej w tańszej opcji lub całej willi, jeżeli jesteśmy w stanie wydać na nasz nocleg trochę więcej. Wszystko zależy od naszych upodobań i wymagań.

Jezioro Balaton w różnych językach:

 • Po węgiersku –Balaton
 • Po łacinie – Lacus Pelso
 • Po słowacku – Blatenské jazero
 • Po niemiecku – Plattensee
 • Po angielsku –Lake Balaton lub The Balaton

  Półwysep i miejscowość nad Balatonem

  Tihany jest jednym z najpopularniejszych miejsc, które odwiedzają turyści nad Balatonem. Półwysep Tihany dzieli jezioro na dwie części i znajduje się tam Park Krajobrazowy. Jeżeli mamy taka możliwość, warto się tam wybrać. Podziwiać tam będziemy stożki wygasłych gejzerów, a najpopularniejszy z nich nosi nazwę Złoty Dom. Będąc w pobliżu koniecznie trzeba wybrać się do Opactwa Benedyktynów, które jest najbardziej charakterystycznym miejscem w okolicy. Opactwo zostało założone już w XI wieku przez Andrzeja I, króla Węgier. Kolejnym ciekawym miejscem w okolicy jest Wzgórze Echa. Kiedy wejdziemy na wzgórze i zaczniemy krzyczeć, nasze słowa odbija się echem. Miłośnicy muzeów powinni wybrać się koniecznie do Etnograficznego Muzeum oraz do Muzeum Lalek. Innym słynnym budynkiem jest Paprykowy Dom, który pokryty został czerwonymi paprykami.

  Budapeszt

  Będąc w jednej z miejscowości nad jeziorem Balaton, warto udać się do stolicy Węgier, która sytuowana jest 80 kilometrów od jeziora. Budapeszt jest wynikiem połączenia ze sobą trzech miast: Budy, Óbudy i Pesztu, co dało na przełomie 1872 i 1873 roku początek największemu miastu Węgier. Celtowie, Rzymianie, Hunowie, Słowianie, Austriacy – różnorodnych wpływów na kształtowanie państwa węgierskiego nie brakowało. Odzwierciedla się to m.in. w lokalnej kuchni, jak i temperamencie Węgrów. Zabytkowa oferta Budapesztu jest wyjątkowo bogata. Od starożytnych rzymskich ruin, przez gotycki kościół Macieja - miejsce koronacji królów Węgier, tureckie łaźnie, liczne kościoły i bazyliki po największą w Europie Wielką Synagogę – na brak atrakcji nikt tu nie może narzekać. Na Placu Bohaterów miłośnicy sztuki znajdą, mieszczącą się w Muzeum Sztuk Pięknych, bogatą kolekcję malarstwa europejskiego. W Parku Miejskim natomiast zauroczy każdego Zamek Vajdahunyad.

  Kuchnia na Węgrzech

  Kuchnia węgierska jest bardzo wyrazista, a dania są na ogół mocno przyprawione. Do najsłynniejszych dań należą: gulasz, czyli gęsta zupa mięsna z warzywami oraz leczo na bazie papryki i pomidorów. Najpopularniejszym składnikiem w tej kuchni jest papryka. Właśnie dlatego liczne potrawy z dodatkiem tego warzywa nazywane są: po węgiersku. Węgry słyną również z wyśmienitych win oraz słodkich deserów jak np. płonące Gundel palacsinta. Najsłynniejszym węgierskiemu winem w Polsce jest słodki Tokaj.

  Wskazówki

 • Węgry są członkiem Unii Europejskiej, więc wystarczy wziąć ze sobą jedynie dowód osobisty.    Węgrzy lepiej porozumiewają się po niemiecku niż po angielsku.     Ceny na Węgrzech zbliżone są do polskich.     Płacić będziemy w węgierskich forintach (HUF).

Jak się dostać nad jezioro Balaton?

Jeżeli wybieramy się w naszą podróż samochodem polecić możemy trasę przez Radom, Kielce i Kraków. Następnie przez miasta: Banska Bystrica, Zvolen, Sahy, a następnie drogą numer 2 do Budapesztu. Możemy również wybrać się samolotem do Budapesztu. Z niewielkim wyprzedzeniem naszego pobytu kupić możemy bilety tanich linii lotniczych w bardzo korzystnych cenach. Skorzystać można również z przewozów autokarowych, które również maja bardzo przystępne ceny, jeszcze niższe niż tanie linie lotnicze. Podróż z Krakowa do Budapesztu trwa około 7 godzin. Jeżeli podróżujemy w towarzystwie przyjaciół czy rodziny, wybrać możemy się również własnym pojazdem. Niezależnie od tego która opcje wybierzemy, Balaton z pewnością skradnie nasze serca!

Jesteśmy Wimdu...

Wimdu jest największa firma w prywatnych mieszkaniach w Europie. Z ponad 350.000 mieszkań w ponad 150 krajach na pewno znajdziesz idealny nocleg.

bookings guests properties numbers review triple-check save
 • Ponad 10 milionów zarezerwowanych noclegów

  Jesteśmy największym europejskim portalem oferującym apartamenty.

 • Potrójna Kontrola Wimdu

  Nasza 3-stopniowa kontrola zawiera również wizyty w apartamentach.

 • Trustpilot

  Nasza ocena na Trustpilot
  Znakomita (8.9/10)

...i kochamy nasze apartamenty