Noclegi Izmir

Znaleźć mieszkanie z ekspertami miasta

Top 50 mieszkania Izmir

Tanie Noclegi Izmir - Apartamenty i Kwatery

Izmir to portowe miasto na zachodnim wybrzeżu Turcji, trzeci pod względem wielkości ośrodek miejski w tym kraju. Odbywają się tam Międzynarodowe Targi Izmirskie, największa tego typu impreza na Bliskim Wschodzie. Długa i skomplikowana historia miasta uczyniła z niego ciekawą, wielonarodową mieszankę, w której narodziła się swoista kuchnia pełna popularnych przysmaków. Pojedź do Izmiru, a dowiesz się, jak smakuje İzmir köfte, tarhana czy keşkek. Poza tym, w czasie pobytu w mieście warto jest wspiąć się na górę Yamanlar, gdzie można podziwiać ślady sprzed czasów helleńskich. Z greckich zabytków dobrze zachowała się natomiast agora Smyrny, która służy miastu do tej pory. Wart polecenia jest także spacer po porcie i zobaczenie przepięknej marmurowej Wieży Zegarowej. Już wiesz, że chcesz tam jechać? Nie ma problemu, w Izmirze bez problemu znajdziesz różnego typu zakwaterowanie, poczynając od hoteli i hosteli, a kończąc na prywatnych pokojach i apartamentach. Tego typu noclegi oferuje Wimdu. Wystarczy wybrać swój wymarzony pokój i ruszać na podbój Izmiru.

Ciekawostki:

 • Izmir zwany jest również przez mieszkańców „Beautiful Izmir", a turyści często używają określenia „Mekka Dywanów”.
 • 3000 lat temu przyszedł tu na świat słynny Homer.
 • Izmir to trzecie co do wielkości miasto Turcji.
 • Ceny na bazarach są często zawyżane nawet 10 razy! Warto o tym pamiętać i targować się do skutku.

  Zwiedzanie miasta

  Izmir jest miastem, w którym ciągle cos się dzieje, a turyści decydują się na podróż tutaj niezależnie od pory roku. Ciekawostką jest iż na każdym kroku ujrzymy pomniki upamiętniające pierwszego prezydenta Turcji – Kemala Paszę, zwanego Ojcem Turków (Ataturk). Będąc w mieście koniecznie musimy spróbować tutejszych specjałów w przydrożnych kawiarniach czyli tureckiej kawy i herbaty. Bardzo dobrą wiadomość mamy dla miłośników muzeów i archeologii. Właśnie w Izmirze odwiedzić możemy Muzeum Archeologii, w którym podziwiać możemy cenne przedmioty z czasów starożytnych. Wśród eksponatów odnajdziemy słynne rzeźby Demeter i Posejdona. Będąc w Turcji trzeba koniecznie spróbować tradycyjnego kebaba. Warto pamiętać, iż będzie on wyglądał inaczej niż ten serwowany w Polsce. Innym wyśmienitym daniem jest köfte, czyli dość ostre danie mięsne, które podaje się z ryżem. Na deser warto spróbować słodkiej, miejscowej baklawy. Warto pamiętać, że Izmir jest miastem bardzo nowoczesnym, z pięknymi alejami i nowymi budynkami. Atrakcjami Izmiru, których zwiedzania nie możemy pominąć jest Wieża Zegarowa z 1901 oraz słynny rynek, zwany agorą. Najsłynniejszą ulicą jest bulwar o nazwie Kordon.

  Najważniejsze zabytki miasta:

 • Rzymska Angora przy ulicy Caddesi
 • Ankara Kalesi    Kolumna Juliana    Rzymskie Łaźnie    Ruiny świątyni Augusta

Jak się dostać do Izmiru?

Niestety, nie znajdziemy bezpośredniego lotu z Polski do Izmiru. Najkorzystniejszą cenowo opcją jest wylot z Katowic, z przesiadką w Monachium. W tej samej cenie przedostaniemy się z Warszawy również z przesiadka w Monachium. Ceny za bilety lotnicze mogą oscylować w przedziale od 1300 do 1600 złotych. Można również wybrać się na wycieczkę zorganizowaną przez biuro podróży, wtedy ominie nas lot z przesiadką. Z lotniska można dostać się do centrum miasta taksówką lub autobusem Havaş. Po mieście możemy poruszać się metrem, autobusami i promem. Jeżeli zostajemy w Izmirze na parę dni warto zainwestować w kartę KentKart.

Jesteśmy Wimdu...

Wimdu jest największa firma w prywatnych mieszkaniach w Europie. Z ponad 350.000 mieszkań w ponad 150 krajach na pewno znajdziesz idealny nocleg.

bookings guests properties numbers review triple-check save
 • Ponad 10 milionów zarezerwowanych noclegów

  Jesteśmy największym europejskim portalem oferującym apartamenty.

 • Potrójna Kontrola Wimdu

  Nasza 3-stopniowa kontrola zawiera również wizyty w apartamentach.

 • Trustpilot

  Nasza ocena na Trustpilot
  Znakomita (8.9/10)

...i kochamy nasze apartamenty