Wimdu: wskazówki dla gości

Porady dla Podróżujących

Wimdu pozwala Ci dzielić wspaniałe doświadczenia z Twoim gościem. Poznajcie się, a może nawet zostańcie międzynarodowymi przyjaciółmi. Pracujemy ciężko nad tym, abyś uniknął wszelkich problemów związanych z wynajmowaniem Twojej nieruchomości. Aby Twoje doświadczenia z Wimdu były jak najlepsze, skorzystaj z naszych porad:

Uzupełnij Twój profil Wimdu

Opowiedz nam o sobie

Gospodarze Wimdu często chcą wiedzieć, kto chce zatrzymać się w ich domu. Dlatego, warto skorzystać z możliwości opowiedzenia o sobie za pomocą profilu. Napisz o tym, skąd jesteś, dlaczego lubisz podróżować, jakie są Twoje hobby oraz w jakich językach mówisz. Podzielenie się takimi informacjami wcześniej pomoże ci sprawić, że Twój pobyt będzie miał bardziej osobisty charakter.

Użyj serwisów społecznościowych

Jeśli masz już profil na Facebooku, za pomocą jednego kliknięcia możesz połączyć się z Wimdu poprzez Facebook. To powinno znacznie ułatwić Ci zarządzanie profilem Wimdu, a dodatkowo będziesz mógł zobaczyć, którzy z Twoich przyjaciół używali już Wimdu.

Umieść swoje zdjęcie

Dobre zdjęcie dodane do Twojego profilu Wimdu to doskonały sposób na uzupełnie profilu. Komunikacja z Twoim gospodarzem będzie łatwiejsza i bardziej komfortowa jeśli będziecie mogli zobaczyć wasze twarze.

Zaplanuj Twoją podróż

Sprawdź, u kogo się zatrzymujesz

Zobacz profil Twojego gospodarza. Tutaj możesz zobaczyć czy macie ze sobą coś wspólnego i czy w ogóle mówicie w tym samym języku. Poprzez system wiadomości Wimdu możesz zadawać pytania i rozwiązać wiele kwestii zanim przybędziesz.

Sprawdź dwa razy szczegóły oferty

Zdjęcia pozwolą Ci zobaczyć, czego możesz się spodziewać, ale upewnij się, że zapoznałeś się z zasadami domu po tym jak przeczytasz już opis pokoju. W ten sposób możesz upewnić się, że to naprawdę odpowiednie miejsce noclegu dla Ciebie. Poza tym, recenzje poprzednich gości mogą być cennym wskaźnikiem jakości oferty oraz tego, jaki jest gospodarz.

Używaj Wimdu

Wimdu kontroluje jakość oraz aktualność każdej oferty, którą udostępniamy. Zajmujemy się także pośrednictwem w wymienianiu informacji o apartamentach oraz przekazujemy opłaty gospodarzowi. Jeśli gospodarz będzie chciał współpracować poza Wimdu, prosimy o zgłoszenie tego naszemu zespołowi.

Ciesz się Twoim pobytem

Przyjrzyj się dokładnie pokojowi.

Wimdu wysyła pieniądze do gospodarza 24 godziny po Twoim zaplanowanym przybyciu. Jeżeli coś nie jest w porządku, prosimy o bezwłoczne poinformowanie nas. Dzięki temu będziemy mogli znaleźć jakieś rozwiązanie. Jeżeli cokolwiek w mieszkaniu jest uszkodzone, upewnij się, że udokumentujesz te szkody zdjęciami. Dzięki temu nie będziesz musiał ponieść za nie odpowiedzialności.

Omów wszystko ze swoim gospodarzem

Pozwól Twojemu gospodarzowi pokazać Ci mieszkanie w czasie przekazania kluczy. Będziesz miał czas na zadawanie pytań i poznanie gospodarza. Możesz także otrzymać kilka wskazówek dotyczących zwiedzania miasta, do którego się wybrałeś! Więc ciesz się Twoim pobytem i podróżuj jak miejscowy!

Pozostaw Twojemu gospodarzowi recenzję

Po tym, jak wrócisz z podróży, powinieneś napisać Twojemu gospodarzowi recenzję. W ten sposób możesz nie tylko przekazać Twoje sugestie poprawy lub podziękować za gościnę, lecz także upewnić przyszłych gości, że trafili na dobrego gospodarza.