Noclegi Helsinki

Znaleźć mieszkanie z ekspertami miasta

Top 50 mieszkania Helsinki

Tanie Noclegi Helsinki - Apartamenty i Kwatery

Stolica Finlandii to miasto, z którego można rozpocząć poznawanie Skandynawii. W Helsinkach warto zobaczyć przede wszystkim centrum, a najlepszą porą roku na zwiedzanie jest z pewnością lato. W Helsinkach działa ponad 30 muzeów, warto również zobaczyć piękne kościoły oraz zabytkowe budynki z XIX wieku. Warto także poświęcić dzień na wycieczkę do fortecy Suomenlinna, zwanej „Gibraltarem Północy”. Poza zwiedzaniem tej osiemnastowiecznej budowli można także urządzić sobie tam przyjemny piknik i popływać w wodach Bałtyku. Możliwości spędzenia czasu wśród zieleni jest w Helsinkach mnóstwo – odwiedź także liczne miejskie parki! Inne oblicze Helsinek to alternatywna dzielnica Kallio, zdecydowanie tańsza od centrum. Oczywiście nie można nie zajrzeć do jednej z miejskich saun, w których wielu Finów spotyka się na partyjce szachów lub nawet wieczorach panieńskich i kawalerskich! Nie trać czasu na szukanie noclegu w Helsinkach w hotelach czy hostelach. Stolica Finlandii to jedno z droższych miast w Europie, więc dużo oszczędniej, a jednocześnie przyjemniej będzie zatrzymać się w prywatnym apartamencie czy na kwaterze wynajmowanej prosto od właściciela. Niezależnie od tego, czy jako backpacker szukasz w tym mieście przygód, czy jesteś turystą, który przede wszystkim ceni sobie komfort, wśród apartamentów w Helsinkach oferowanych przez Wimdu znajdziesz na pewno coś dla siebie. Poza możliwością zaoszczędzenia sporej ilości pieniędzy, nasza oferta ma także liczne inne zalety, takie jak kompletna prywatność i niezależność, spokój, którego nie zaznasz w żadnym pełnym młodych turystów hostelu, a także możliwość skorzystania z prywatnej kuchni czy łazienki.

Wynajem kwater prywatnych i domów w Helsinkach

Jak już wcześniej wspominaliśmy, hotele i hostele w Finlandii nie należą do najtańszych. Zdecydowanie lepiej będzie wynająć prywatne mieszkanie lub pokój. Młodym podróżnikom polecamy noclegi w centrum Helsinek. Dzięki temu zaoszczędzimy czas na dojazdy do klubów i barów. Osobom, które chcą wypocząć, polecić możemy domek pod Helsinkami z sauną i innymi udogodnieniami. Dla tych, którzy chcą wydać jak najmniej, najlepszą opcją będzie pokój w wybranej wcześniej dzielnicy miasta. Warto pamiętać, że zawsze wcześniej możemy porozmawiać z gospodarzem i rozwiać nasze wszelkie możliwości.

Ciekawostki:

 • Z Helsinek pochodzi Tove Marika Jansson, autorka słynnych Muminków.
 • Helsinki są jednym z najbardziej zielonych miast w całej Europie.
 • W stolicy Finlandii odnajdziemy największą izbę wytrzeźwień w Europie.
 • Finlandia nazywana jest krajem tysiąca jezior.

Zwiedzanie miasta:

Stolica Finlandii oferuje turystom wiele atrakcji. Koniecznie musimy wybrać się na Plac Senacki, który usytuowany jest w samym centrum miasta. Projekt placu pochodzi z początków XIX wieku. Podziwiać tutaj możemy Tuomiokirkko, czyli katedrę luterańską zaprojektowaną przez Carla Ludwiga Engela. Właśnie tutaj mieszkańcy Helsinek obchodzą hucznie nadejście Nowego Roku. W tym samym miejscu znajdue się również Valtioneuvosto, czyli Pałac Rządu oraz Yliopisto Kirjasto czyli Biblioteka Uniwersytecka. Kolejnym miejscem na naszej liście zabytków powinien być Plac Targowy. Kauppatori odnajdziemy tuż przy samym porcie. Warto kupić tutaj świeżą rybę, warzywa czy owoce. Miłośnicy zabytków i muzeów koniecznie muszą udać się do Galerii Narodowej Ateneum. Podziwiać tutaj można obrazy i rzeźby artystów fińskich jak na przykład: Helene Schjerfbeck czy braci von Wright. Jeżeli starczy nam czasu trzeba również mieć na uwadze słynne Muzeum Narodowe. Muzeum Narodowe mieści się przy Mannerheimintie 34, a podziwiać tam będziemy mogli wspaniale eksponaty z różnych okresów w dziejach kraju tysiąca jezior. Kolejnym godnym polecenia muzeum jest Muzeum Sztuki Współczesnej Kiasma. Co wyróżnia to muzeum? Właśnie tutaj zobaczyć możemy prace artystów, którzy odwiedzają Helsinki oraz podziwiać przeróżne techniki audiowizualne. Wybierać się do muzeum z dziećmi, nie musimy się o nic martwić. Na parterze znajduje się specjalny pokój zabaw dla dzieci, w którym można zostawić na czas zwiedzania swoją pociechę.

Atrakcje turystyczne w Helsinkach

Jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych jest "twierdzą Finlandii", Suomenlinna, która położona jest na 5 wyspach. Jeżeli zdecydujemy się na wycieczkę w celu zwiedzenia tej słynnej fortecy, należy wybrać się najpierw do Portu Południowego, z którego wypływają promy, które dowożą turystów na wyspy. Twierdza została zbudowana przez Szwedów w 1748 roku, w celu obrony przed atakiem rosyjskim. Inną ciekawą atrakcją jest Kościół na Skale. Świątynia powstała w 1969 roku wewnątrz ogromnej granitowej skały. Z kolei Esplandi jest głównym deptakiem Helsinek, który łączy centrum z przedmieściami. Na samym jego końcu odnajdziemy największy dom handlowy Europy – Stockmann. Jak już wspomnieliśmy, Helsinki są zieloną stolicą. Dlatego też warto udać się do jednego z miejskich parków. Polecić można również wycieczkę do Skansenu Seurasaari oraz na Stadion Olimpijski, który wybudowano przed olimpiadą w 1940 roku. Plany te pokrzyżował wybuch II wojny światowej i pierwsze igrzyska odbyły się tutaj w 1952 roku. W dzielnicy Alppila możemy wybrać się do wesołego miasteczka. Linnanmäki to kompleks karuzel, gier zręcznościowych, restauracji i kolejek górskich.

Jak się dostać do Helsinek?

Lotnisko Helsinki-Vantaa usytuowane jest w mieście Vantaa, 19 kilometrów od stolicy Finlandii. Lotnisko to jest jednym z największych w całej Skandynawii. Dolecieć tutaj możemy liniami przewoźników takich jak: Finnair, Air Berlin, British Airways, easyJet, LOT, Lufthansa czy SAS. Do centrum miasta możemy dostać się taksówką. Czas podróży to około pół godziny, a cena to około 30 euro. Autobusy linii 415, 451 oraz 615 również dojeżdżają do stolicy Finlandii. Czas podróży to około 40 minut.

Jesteśmy Wimdu...

Wimdu jest największa firma w prywatnych mieszkaniach w Europie. Z ponad 350.000 mieszkań w ponad 150 krajach na pewno znajdziesz idealny nocleg.

bookings guests properties numbers review triple-check save
 • Ponad 10 milionów zarezerwowanych noclegów

  Jesteśmy największym europejskim portalem oferującym apartamenty.

 • Potrójna Kontrola Wimdu

  Nasza 3-stopniowa kontrola zawiera również wizyty w apartamentach.

 • Trustpilot

  Nasza ocena na Trustpilot
  Znakomita (8.9/10)

...i kochamy nasze apartamenty