Noclegi Edynburg

Znaleźć mieszkanie z ekspertami miasta

Top 50 mieszkania Edynburg

Tanie Noclegi Edynburg - Apartamenty i Kwatery

Hotele i hostele w Edynburgu są często w pełni zarezerwowane już na parę miesięcy przed naszą planowaną podróżą. Jak więc w najprostszy sposób znaleźć zakwaterowanie? Wimdu.pl oferuje Ci bazę noclegowa w prywatnych apartamentach i pokojach w centrum Edynburga, jak również pozostałych dzielnicach miasta. Nasi gospodarze pomogą Ci w poruszaniu się po mieście i poleca gdzie najlepiej się udać podczas naszego pobytu. Podczas takich wakacji poczujesz się jak miejscowy. Zamiast pobytu w hotelu zdecyduj się właśnie na pobyt w domu gościnnym, obudź się w pięknym apartamencie w stolicy Szkocji i wybierz się na śniadanie na mieście w jednym z najbardziej ekscytujących europejskich miast!

Ciekawostki

  • Arthur Conan Doyle, autor książki o przygodach Sherlocka Holmesa urodził się w Edynburgu.
  • Stolica Szkocji nazywana jest również „wietrznym miastem”.
  • Najważniejszym festiwalem jest Międzynarodowy Festiwal w Edynburgu, kiedy to przejeżdża tutaj ponad milion turystów.
  • W dawnych czasach najpopularniejszą rozrywką w Szkocji były walki kogutów.
  • W roku 1701 zabroniono organizowania walk, z powodu licznych gapiów, którzy tamowali ruch.

Co warto wiedzieć?

Według licznych meteorologów, w stolicy Szkocji pada przez ponad 300 dni w roku. A jeżeli nie pada, to wieje. Niezbyt zachęcająca perspektywa wakacyjna? A jednak co roku Edynburg odwiedzany jest przez miliony gości, którzy zachęceni szkocką gościną i przepięknymi widokami wracają tam regularnie. Stolica Szkocji położona jest na górzystych terenach – w centrum miasta znajduje się góra Arthur’s Seat. Jednocześnie jego nadmorska lokalizacja zadowoli również wielbicieli morskiej bryzy, którzy wytchnienie znajdą na plaży Portobello. Tamtejsze widoki zadowoliły nawet nie jednego wielbiciela południowej egzotyki. Miasto Seana Connery, Tony Blaira, a także J.K. Rowling i znanej na całym świecie owcy Dolly czeka na Ciebie z imponującą bazą pokoi i pensjonatów.

Zwiedzanie Edynburga

Edynburg od połowy XV wieku jest stolicą Szkocji. Historia miasta sięga jednak jeszcze dalej, epoki brązu i żelaza, kiedy to król Edwin wybudował na obecnym terenie miasta swoją twierdzę. To właśnie jemu Edynburg zawdzięcza swoją nazwę. Sercem miasta jest jego starówka pamiętająca czasy wczesnego średniowiecza, na której znajdują się między innymi zamek, Pałac Holyrood oraz Katedra St. Giles. Edynburg to także liczne parki, a przede wszystkim Princes Street Gardens, ogrody ze wzgórzem, na którym znajdują się uczelnia Royal Scottish Academy, Narodowa Galeria Szkocji oraz Bank of Scotland. Miasto ożywa szczególnie w sierpniu i wrześniu, kiedy to na trzy tygodnie staje się kulturalnym centrum całej Europy. Wtedy właśnie w stolicy Szkocji odbywają się liczne festiwale poświęcone różnym dziedzinom sztuki i do miasta przybywa około 2 milionów gości. Najważniejszym wydarzeniem pozostaje jednak główny festiwal, Międzynarodowy Festiwal w Edynburgu, który skupia się na muzyce, teatrze, tańcu oraz operze.

Zamek

Jednym z najpiękniejszych i najbardziej charakterystycznych zabytków w Edynburgu i całej Szkocji jest zamek położony na wzgórzu. Najlepiej zachowanym elementem tego kompleksu jest kaplica św. Małgorzaty. Kolejnym istotnym i wyjątkowym miejscem jest Wielka Sala, w której obradował kiedyś szkocki parlament. Decydując się na odwiedzenie tego miejsca, zobaczyć możemy również komnaty zamku. Zamek ten uznawany jest za symbol całej Szkocji.

Jak się dostać do Edynburga?

Do Edynburga najlepiej jest się wybrać samolotem. Połączenia z Polski, zwłaszcza z Krakowa i Katowic są wyjątkowo korzystne cenowo. Z Gdańska, Krakowa, Łodzi oraz Poznania latają tanie linie lotnicze. Lotnisko w Edynburgu znajduje się blisko centrum miasta. Istnieją inne możliwe środki transportu do stolicy Szkocji, jednakże zalecamy najtańszą, najszybszą i najbezpieczniejszą podróż samolotem.

Jesteśmy Wimdu...

Wimdu jest największa firma w prywatnych mieszkaniach w Europie. Z ponad 350.000 mieszkań w ponad 150 krajach na pewno znajdziesz idealny nocleg.

...i kochamy nasze apartamenty