Noclegi Düsseldorf

Znaleźć mieszkanie z ekspertami miasta

Top 50 mieszkania Düsseldorf

Tanie Noclegi Düsseldorf - Apartamenty i Kwatery

Düsseldorf to malowniczo położone nad Renem niemieckie miasto, znane przede wszystkim jako duży ośrodek gospodarczy i finansowy. Najciekawszą turystycznie częścią miasta jest starówka, której wąskie uliczki zachęcają do długich spacerów. Można tam podziwiać liczne zabytki, między innymi ratusz z 1573 roku, gotycki kościół św. Lamberta z XIII wieku, barokowy kościół św. Andrzeja, pomnik księcia Jana Wilhelma znajdujący się na rynku, Schloß Jägerhof oraz pozostałości zamku cesarskiego. Düsseldorf to także Königsallee, nazywana przez miejscowych w skrócie Kö. To jeden z najpiękniejszych deptaków na świecie, przecięty fosą i obsadzony dziesiątkami drzew. Wzdłuż Königsallee znajdziemy wiele ekskluzywnych sklepów, kawiarni oraz miejsc, w których mogą wypocząć zmęczeni turyści. Miasto oddalone jest jedynie o 60 km od granicy z Holandią. W przeciwieństwie do wielu niemieckich miast, Düsseldorf nie ma wielu znanych zabytków i atrakcji turystycznych, nie znaczy to jednak, że nie jest atrakcyjnym miejscem do odwiedzenia. W Düsseldorfie odnajdziemy Espirt Arena, czyli wielofunkcyjny stadion, na którym organizowane były imprezy sportowe, koncerty muzyczne oraz w 2011 roku konkurs Eurowizji! Bez problemu znajdziesz mnóstwo hoteli oraz hoteli w centrum miasta oraz w pozostałych dzielnicach. Ewentualnie można zdecydować na pobyt w apartamencie lub pokoju gościnnym, które proponuje serwis Wimdu.pl.

Ciekawostki

 • W Düsseldorfie znajdziemy największe skupisko banków w całych Niemczech, zaraz po Frankfurcie.
 • Stare Miasto nazwane zostało „najdłuższym barem świata”, ponieważ znajduje się ich tam niezliczona ilość.
 • Zespół Die Toten Hosen oraz Claudia Schiffer pochodzą z Düsseldorfu.
 • W Düsseldorfie odnajdziemy trzecią co do wielkości społeczność japońską żyjącą w Europie.

Co warto zwiedzić?

Co warto zobaczyć w Düsseldorfie? Miasto położone jest nad brzegiem Renu, gdzie odnajdziemy wiele ścieżek i chodników, którymi miło będzie się przespacerować. Düsseldorf Altstadt (Stare Miasto) jest pięknym sercem miasta, a większość jego ulic jest zamknięta dla ruchu drogowego. Miasto słynie z posiadania "najdłuższego baru na świecie" – nie jest to do końca bar, ale na jednym kilometrze kwadratowym Starego Miasta odnajdziemy ponad 260 barów! W Düsseldorfie koniecznie musisz spróbować lokalnego piwa - "Altbier". Polecamy również odwiedzić Königsallee, czyli główny bulwar w mieście. Spacerując po tej pięknej, zadrzewionej alei znajdziesz wiele ciekawych sklepów oraz piękny kanał rozdzielający ulicę na dwie części. Jeśli chcesz zobaczyć Düsseldorf z góry, nie ma sprawy! Rhine Tower (Rheinturm) to wieża telewizyjna, która posiada taras widokowy. Skorzystanie z tej atrakcji kosztować nas będzie 4 euro, a na dodatek wieża znajduje się w odległości krótkiego spaceru od Starego Miasta - nie możesz więc tego przegapić! Miasto możesz zwiedzać również poruszając się statkiem. Wycieczki statkiem odbywają się bardzo często, przez cały dzień nawet do późnych godzin wieczornych. Będzie można wtedy zobaczyć wszystkie najważniejsze zabytki usytuowane wzdłuż rzeki, m.in. barokowe pałace oraz część Starego Miasta.

Jak dostać się do Düsseldorfu?

Düsseldorf International Airport znajduje się zaledwie 4 km na północ od miasta. Jest to trzeci co do wielkości w Niemczech port lotniczy, z którego bez problemu można dostac się do centrum miasta. Ponad 350 pociągów każdego dnia zatrzymuje się na stacji lotniska w Düsseldorfie, a podróż takim pociągiem trwa jedynie 15 minut do centrum. Poruszanie się po Düsseldorfie jest bardzo proste. Stare Miasto znajduje się zaledwie trzy minuty od dworca głównego w Düsseldorfie. Proponujemy zakup specjalnej karty turystycznej, która uprawnia użytkowników do bezpłatnego transportu do 48 godzin na terenie całego miasta. Karta również upoważnia do bezpłatnego wstępu w kilku muzeów i oferuje zniżki na wstęp do pozostałych muzeów.

Jesteśmy Wimdu...

Wimdu jest największa firma w prywatnych mieszkaniach w Europie. Z ponad 350.000 mieszkań w ponad 150 krajach na pewno znajdziesz idealny nocleg.

bookings guests properties numbers review triple-check save
 • Ponad 10 milionów zarezerwowanych noclegów

  Jesteśmy największym europejskim portalem oferującym apartamenty.

 • Potrójna Kontrola Wimdu

  Nasza 3-stopniowa kontrola zawiera również wizyty w apartamentach.

 • Trustpilot

  Nasza ocena na Trustpilot
  Znakomita (8.9/10)

...i kochamy nasze apartamenty