Noclegi Dubaj

Znaleźć mieszkanie z ekspertami miasta

Top 50 mieszkania Dubaj

Tanie Noclegi Dubaj - Apartamenty i Kwatery

Dubaj to miasto, które przyprawi nas o zawrót głowy. To właśnie tutaj znajdziemy najwyższy budynek na całym świecie - Burdż Chalifa. W tym samym mieście odnajdziemy również największy supermarket świata - Dubaj Mall. Odwiedzić możemy również jedno z największych akwariów, które połączone jest z podwodnym zoo. Punktem obowiązkowym jest Gold Souk, czyli zloty bazar, na którym, jak sama nazwa wskazuje, odnajdziemy mnóstwo złota i drogocennych przedmiotów. Nie każdy jednak może pozwolić sobie na zakup złota, ale za to każdy może kupić pamiątkę z podroży w dzielnicy Deira. Jeżeli lubisz życie nocne, w Dubaju odnajdziesz je bez problemu. Jak to jest możliwe w arabskim świecie? Odpowiedz jest prosta. Ekskluzywne kluby i bary znajdują się przy hotelach, można w nich zamawiać napoje alkoholowe i bawić się do upadłego. Kluby, które nie stanowią części hotelu, nie posiadają w swojej ofercie napoi alkoholowych. Jeżeli chcesz odkryć Dubaj, Wimdu proponuje Ci już teraz zarezerwowanie korzystnych cenowo oraz komfortowych noclegów wprost od właścicieli wakacyjnych mieszkań w tym nieziemskim kraju. Nie mniej jednak, w Dubaju znajdziesz całe mnóstwo hoteli na każdym roku.

Ciekawostki:

 • 20 lat temu na miejscu Dubaju mozna bylo znalez zwykla pustynie.
 • Dubaj jest jednym z najczęściej odwiedzanych miast na całym swiecie.
 • Od 1995 roku populacja Dubaju wzrosła o 100%!
 • Dubaj ma prawie nieistniejący poziom przestępczości.
 • W 1968 roku w Dubaju było zaledwie 13 samochodów.
 • Burdż Chalifa jest najwyższym wieżowcem świata.

  Zwiedzanie Dubaju:

  Dubaj różni się zdecydowanie od typowych europejskich miast, a w każdej części miasta będziemy widzieć wysokie, nowoczesne i piękne budynki. Burdj al-Ara (Burdź al-Arab) to najwyższy na świecie hotel o siedmiogwiazdkowym standardzie. Budynek hotelu mieści się na sztucznej wyspie w Zatoce Perskiej, a jego wysokość to 321 metrów! Burj Dubai (Burdż Chalifa) to z kolei najwyższa budowla na Ziemi o wysokości 828 metrów! Bardzo charakterystyczne dla Dubaju są również dwie bliźniacze wieże Emirates Towers. Emirates Office Tower i Emirates Towers Hotel otaczają jeziora, wodospady i piękne ogrody. Jak łatwo zauważyć w Dubaju wszystkie budynki, hotele i budowle biją rekordy wielkości i przepychu. Tak samo jest przypadku Wysp Palmowych, które są trzema największymi sztucznymi wyspami świata. Archipelag sztucznych wysp „The World” (Świat) to około trzystu wysp ułożonych na kształt globu wraz z wyraźnym zaznaczeniem jego kontynentów. Pomimo tego, iż miasto to kwintesencja nowoczesności , odnajdziemy w nim różnego rodzaju muzea. Polecić warto w szczególności Gold and Diamond Park Museum, gdzie poznamy szczegóły historii klejnotów i wartościowych kamieni.

  Kuchnia w Dubaju

  Kuchnia w Dubaju to głównie typowe arabskie potrawy. Oczywiście, tak jak w przypadku innych dużych miast, możemy spotkać na każdym rogu restauracje serwujące potrawy z każdego zakątka świata. Jednakże podczas pobytu w Dubaju polecamy kosztowanie miejscowych specjałów jak:
 • mahallabija, czyli ryżowy pudding z pistacjami i wodą z róży
 • tabbouleh, czyli sałatka z kuskus
 • humus, czyli pasta z ciecierzycy

Jak się dostać do Dubaju?

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju położone jest 4 kilometry na północ od Dubaju. Z lotniska można wziąć metro albo autobus, który dowiezie nas do centrum miasta w mniej niż w pół godziny. Warto pamiętać, że Dubaj nie jest najlepszym miastem do zwiedzania na piechotę. Podróżnikom radzimy korzystać z metra, które posiada aż 50 kilometrów torów, co czyni go największym system metra na całym świecie. Jeżeli masz ochotę wziąć taksówkę, nie zastanawiaj się dłużej. Ceny na ogol nie są wygórowane, a taksówkarze mówią płynnie po angielsku. Dubaj zaprasza już dziś!

Jesteśmy Wimdu...

Wimdu jest największa firma w prywatnych mieszkaniach w Europie. Z ponad 350.000 mieszkań w ponad 150 krajach na pewno znajdziesz idealny nocleg.

...i kochamy nasze apartamenty