Noclegi Bergen

Znaleźć mieszkanie z ekspertami miasta

Top 50 mieszkania Bergen

Tanie Noclegi Bergen - Apartamenty i Kwatery

Drugie co do wielkości norweskie miasto to właśnie piękne Bergen. Miejsce to obecnie największy port rybacki kraju, duży port handlowy i pasażerski a dodatkowo piękne miejsce warte odwiedzenia. W mieście znajdziemy wiele zabytków tj.: katedra św. Olafa, szpital trędowatych Św. Krzyża czy zamek Bergenhus. Fanów festiwali oraz folkloru skusić powinny coroczne festiwale muzyki i folkloru norweskiego. Interesującą atrakcją miasta jest kolej linowo-terenowa Fløibanen, łącząca miasto ze szczytem góry Fløyen. Miłośnicy Skandynawii - rozmyślcie propozycję wyjazdu do Bergen już dziś! Warto mieć na uwadze, że w Norwegii ciężko znaleźć tanie zakwaterowanie jeśli szukamy go w hotelach i hostelach. Jednakże apartamenty i kwatery są w fantastycznych cenach i szeroką ich gamę oferuje właśnie Wimdu. Jeżeli zdecydujemy się na zakwaterowanie w prywatnej kwaterze czy apartamencie z pewnością nie będziemy żałować. Mieszkańcy Bergen z pewnością doradzą Wam gdzie udać się na obiad czy na spacer. W Bergen odnajdziemy również wiele hoteli i hosteli, ale warto pamiętać, że nie należą one do najtańszych.

Mieszkania i pokoje w Bergen

Apartament w Bergen da Ci uczucie wygody i niezależności. Decydujesz sam o tym jak wygląda Twój dzienny grafik i nie jesteś zmuszony do przestrzegania np. godzin posiłków. Również jeśli zdecydujesz się na wypad poza miasto, miło jest zawsze wrócić „na swoje” zamiast do hotelowego pokoju. Polecamy w szczególności kwaterę w starej dzielnicy kupieckiej wpisanej na Listę UNESCO. Bryggen nie zmieniło się od czasów Hanzy, dzięki czemu to miejsce chwyta tak bardzo za serce. Jeżeli masz do dyspozycji własny samochód, możesz wynająć tańszy pokój pod miastem.

Ciekawostki:

  • Miasto naszywane jest „Bramą do Fiordów” oraz „Miastem Siedmiu Wzgórz”.
  • Bergen otrzymało tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w roku 2000.
  • Mieszkańcy Bergen porozumiewają się miedzy sobą dialektem Bergensk.
  • Bergen należało do słynnej Ligi Hanzeatyckiej.

Zwiedzanie miasta

Są takie miejsca w Bergen, których pominąć nie można. Najsłynniejszym zabytkiem jest Twierdza Bergenhus. Najstarsze budynki tego kompleksu zostały wybudowane już w XIII wieku. W czasach średniowiecza twierdzę nazywano Holmen i rezydowal w niej król Norwegii. Najsławniejszym miejscem jest obecnie sala królewska - Haakon's Hall oraz Wieża Rosenkrantz'a. Polecaliśmy już noclegi w zabytkowej dziel nicy Bryggen. Jeżeli zdecydujemy się na zakwaterowanie w innej dzielnicy, musimy tutaj koniecznie zajrzeć. Czas w Bryggen z zatrzymał się dawno temu. W roku 1360 Liga Hanzeatycka ustanowiła w tym mieście swoją placówkę handlową. Podziwiać tutaj będziemy zabytkowe domy, w których obecnie mieszczą się galerie, sklepiki i muzea. Polecamy również wybrać się do Akwarium z ogromną kolekcją ryb i innych zwierząt morskich. Koniecznie odwiedzić musimy Targ Rybny, który odbywa się pod gołym niebem.

Atrakcje turystyczne

Może się wydawać, że tak niewielkie miasto jak Bergen nie posiada wielu atrakcji turystycznych. Nic bardziej mylnego. Odwiedzając Bergen musimy koniecznie wybrać się do jednego z wielu zabytkowych kościołów jak na przykład do kościoła Najświętszej Maryi Panny, katedry świętego Olafa czy kościoła Nyrkirken z XVIII wieku. Oczywiście nie możemy pominąć pięknego ratusza Bergen oraz wyjątkowej bramy miejskiej. Polecamy również wycieczkę do drewnianego kościoła w Fantoft. Bergen to również raj dla miłośników muzeów. Do najważniejszych należą: Muzeum Hanzeatyckie, które powstało w roku 1872, Muzeum Historyczne oraz Muzeum Morskie.

Festiwale i Kultura

Bergen to miejsce, gdzie festiwale i inne eventy trwają cały rok! W każdym miesiącu odbywa się tutaj przynajmniej kilka koncertów. W maju możemy wybrać się na Natt Jazz, czyli największy festiwal jazzowy w Europie Północnej, gdzie posłuchać możemy jazzu tradycyjnego oraz muzyki światowej. Każdego roku spotkać tutaj możemy światowej sławy artystów. Polecić możemy również Bergen International Festival (Międzynarodowy Festiwal w Bergen). Festiwal ten poświęcony jest muzyce klasycznej. Podczas trwania eventu podziwiać będziemy mogli różne występy teatralne i taneczne. Jeżeli wybieramy się do Bergen w czerwcu fanom muzyki rockowej polecić możemy Bergenfest Rock Music Festival. Miłośnicy jedzenia powinni wiedzieć o Bergen Food Festival, który odbywa się we wrześniu.

Okolice Bergen

Jeżeli zdecydowaliśmy się na wycieczkę do Bergen, musimy koniecznie udać się poza miasto. To właśnie tutaj można podziwiać niesamowite norweskie fiordy. Jeżeli nie mamy własnego pojazdu warto skorzystać z usług Norway in a Nutshell, firmy, która oferuje zorganizowane wycieczki. Bilet dzienny kosztuje 1045 koron norweskich i obejmuje przejazd z Bergen do Flåm, następnie przeprawy promowej przez fiord Nærøyfjorden. Powrót zorganizowany jest pod sam wieczór.

Jak się dostać do Bergen?

Lotnisko Bergen-Flesland jest międzynarodowym lotniskiem położonym 19 kilometrów na południe od Bergen. Dostaniemy się tutaj przewoźnikami linii takich jak: Wizzair z Gdańska, Poznania i Katowic, Lufthansa, Norwegian z Krakowa oraz SAS. Do centrum miasta dostaniemy się taksówką, a koszt za naszą podróż wyniesie od 250 do 300 koron norweskich. Do Bergen dostaniemy się również autobusami. Flybussen kursuje co 15 minut, a podróż potrwa około pół godziny do centrum miasta. Za bilet jednorazowy zapłacimy 85 koron, za bilet ulgowy (dla dzieci) zapłacimy 45 koron. Przy terminalu znajdziemy również przystanki autobusowe linii 45 i 532.

Jesteśmy Wimdu...

Wimdu jest największa firma w prywatnych mieszkaniach w Europie. Z ponad 350.000 mieszkań w ponad 150 krajach na pewno znajdziesz idealny nocleg.

...i kochamy nasze apartamenty