O Wimdu. Wszystko co powinieneś o nas wiedzieć

Poznaj nasz zespół i dowiedz się więcej o naszej pracy.

Aboutus polaroids
 • "Osoby, które posiadają wolny pokój czy całe mieszkanie... mogą wynająć swoje lokum przyjezdnym do miasta turystom i tym sposobem zarobić na realizację swoich planów..."
  — The Telegraph, 28 grudnia 2011
 • "Wimdu rośnie w siłę: w czerwcu jego budżet został zasilony przez głównych inwestorów 90 milionami dolarów. "
  — The Economist, 6 września 2011
 • "Alternatywa dla hoteli... usytuowane w Berlinie Wimdu jest portalem, na którym zawiesisz oko na dłużej."
  — New York Post, 26 września 2011
Odwiedź naszą witrynę prasową

Firma

Jesteśmy Wimdu, jednym z największych na świecie internetowych platform do rezerwowania kwater prywatnych. Całym sercem wierzymy w potęgę podróży, starając się codziennie przybliżać każdemu dostęp do przeżywania turystycznej przygody. Oddając do dyspozycji ponad 350.000 nieruchomości w ponad 150 krajach, Wimdu oferuje podróżnikom oryginalne i niedrogie zakwaterowanie, począwszy od wielkomiejskich apartamentów w Barcelonie, poprzez eleganckie kawalerki w Paryżu, przestronne lofty w Nowym Jorku czy domki na plażach egzotycznej wyspy Bali.

To właśnie z myślą o bezcennych podróżniczych doświadczeniach łączymy turystów z ich gospodarzami na całym świecie. Dokądkolwiek się udasz, Wimdu zapewni Ci przeżycie niezapomnianych wrażeń. W prowadzeniu naszej działalności przyświeca nam myśl o tym, że to drobne, lokalne odkrycia nadają wakacjom niezwykłości. Nasze mieszkania to idealne punkty wypadowe do poznawania różnych twarzy miasta, bez względu na to, czy znajdziesz się w wielkiej metropolii, takiej jak Paryż, Barcelona czy Rzym, czy też w mniejszym, spokojniejszym mieście.

Wimdu umożliwia również użytkownikom wynajmowanie swoich mieszkań osobom poszukującym noclegów. Dodanie oferty do naszej platformy jest bezpłatne i pozwala Ci zarobić na udostępnieniu wolnego miejsca w swoim domu, a przy okazji pomóc innym ludziom w poznawaniu świata.

Historia Wimdu

Wimdu powstało w marcu 2011 roku przez Arne Blackwenna i Hinricha Dreilinga – dwójkę bliskich przyjaciół, którzy przed stworzeniem Wimdu z sukcesem założyli razem dwie firmy. Wraz z rosnącym rozczarowaniem drogimi, anonimowymi hotelami, obaj panowie zdecydowali się na stworzenie Wimdu, firmy, która miała łączyć w sobie zaawansowane doświadczenie technologiczne, pasje podróżnicze oraz poświęcanie dużej uwagi indywidualnym potrzebom użytkowników. W czerwcu 2011 roku Wimdu było już drugą co do wielkości społecznościową platformą do rezerwowania lokali prywatnych na świecie.

Działalność nabrała rozmachu w roku 2012, kiedy to poszerzony zespół rozpoczął prace nad pierwszym z kilku projektów obejmujących dostawy usług. Prace trwały do roku 2013, w którym doszło w Wimdu dokonano pierwszego dużego procesu integracyjnego z zakresu dostaw usług. Jednak najbardziej ekscytującym wydarzeniem roku 2013 było wdrożenie kampanii marketingowej w niemieckiej telewizji.

Pod koniec roku 2014 panowie Bleckwenn i Dreiling postanowili z foteli dyrektorów generalnych, by zasiąść w Zarządzie Wimdu. Obowiązki dyrektorów generalnych z ochotą przejęli panowie Arne Kahlke i Soren Kress na początku 2015 roku. W tym czasie Wimdu przeszło również kilka zmian w swojej strukturze, obejmujących utworzenie nowego biura w Berlinie oraz przeniesienie Działu Obsługi Klienta do Lizbony. W tym roku poszerzona została również telewizyjna kampania marketingowa – nasze reklamy można zobaczyć obecnie w Hiszpanii, we Włoszech oraz w Niemczech.

Rok 2016 to dla Wimdu okres zmian, pod koniec którego z radością dołączyliśmy do Novasol and Wyndham Vacation Rentals, największego na świecie operatora wynajmu domów wakacyjnych.

Co przyniesie przyszłość? Jak dotąd pozyskaliśmy przeszło 2,5 miliona użytkowników, którzy zarezerwowali przez Wimdu ponad 10 milionów noclegów – i na tym nie koniec. Wierzymy w wielki potencjał ekonomii współdzielenia. Odnosząc coraz większe sukcesy, będziemy zwiększać ilość oferowanych lokali, a także planujemy zaoferowanie usług dodatkowych, mając zawsze na uwadze ułatwianie każdemu dostępu do podróżowania. Ten nowy i oryginalny sposób na podróżowanie zadomowił się tu na dobre. Dołącz do nas!

Ważne informacje

Data założenia:
Marzec 2011
Siedziba:
Berlin, Niemcy
 • > 15 języków
 • > 150 krajów
 • > 150 pracowników
 • > 350,000 noclegów
 • >2,5 miliona zarejestrowanych użytkowników
 • Vitals Financing

Referencje

Wimdu łączy gospodarzy i gości z całego świata

Avatar 1
Ahman

Jason i Sarah są świetną parą i fantastycznie było się z nimi spotkać. Przeprowadziliśmy wiele interesujących i bardzo przyjemnych rozmów. Jason i Sarah uszanowali naszą obecność, dzięki czemu wszyscy czuliśmy się w domu bardzo swobodnie. Można więc powiedzieć, ze są to goście idealni i z pewnością godni polecenia. Dodam, iż będą zawsze mile widziani w naszych progach! Mam nadzieję, że wszystko jest u was OK! A & B

Avatar 2
Jason & Sarah

Właśnie odbywamy nasz drugi miesiąc miodowy, podróżując po całej Europie. Naszym założeniem było, iż ograniczamy wydawanie pieniędzy do minimum. No i się udało! Znaleźliśmy przytulne noclegi poprzez serwis Wimdu. Dzięki temu nasza podróż jest bardziej osobista i zupełnie inna niż poprzednie, ponieważ możemy poznawać wielu ludzi z przeróżnych krajów. A w tego typu podróżowaniu odnaleźliśmy tylko i wyłącznie zalety. Ahman i Bruce są przesympatyczną i bardzo gościnną parą. A i ich dom jest po prostu cudowny. Szkoda, że mogliśmy zostać jedynie trzy dni!

Avatar 3
Anna

Kiedy otwierasz swoje drzwi gościom takim jak Nicole i Anne czujesz jakbyś witał swoich starych dobrych znajomych. W ciągu ich pobytu każdy z nas śmiał się bez końca. Nicole i Anne to przesympatyczne osoby, bardzo otwarte i pełne entuzjazmu. Możemy śmiało polecić te urocze podróżniczki, mamę z córką, każdemu gospodarzowi! Życzymy im wszystkiego dobrego z całego serca. Dzięki za to, że nas wybrałyście i pamiętajcie, ze zawsze będziecie tutaj witane z otwartymi ramionami. Pozdrowienia z Barcelony, Anna i Jordy :)

Avatar 4
Nicole

Nasi gospodarze zrobili wszystko żebyśmy czuły się u nich komfortowo i przytulnie. Anna i Jordy sprawili, iż ich dom stał się przez chwile również naszym domem. A położenie jest świetne! Można było zwiedzać Barcelonę na piechotę jak również przemieszczać się metrem, które znajdowało się bardzo blisko domu. A obecność parku Güell sprawia, ze to miejsce jest wyjątkowe. (…) Anna i Jordy sprawili nam wielka frajdę, ponieważ odwiedzili to miejsce razem z nami i opowiedzieli nam różne ciekawe historie. Bardzo serdecznie polecamy nocleg w tym miejscu! Nicole