Noclegi Tokio

Znaleźć mieszkanie z ekspertami miasta

Top 50 mieszkania Tokio

Tanie Noclegi Tokio - Apartamenty i Kwatery

„Wielkie miasto świata” , czyli stolica Japonii, to aglomeracja licząca łącznie 12 milionów mieszkańców. W polskich warunkach jest to niewyobrażalna liczba. Ale sam fakt, że warto byłoby się przekonać jak to jest mieszkać i poruszać się po tak zaludnionym mieście może być powodem do wyruszenia do kraju kwitnącej wiśni. Kolejnym powodem jest odkrycie niesamowitej, niepowtarzalnej, a czasami zaskakująco nam bliskiej kultury azjatyckiej. Tokio jest również intrygującym miastem pod względem architektonicznym. Niemalże całkowicie zniszczone w wyniku nalotów amerykańskich, współczesne Tokio jest zestawieniem tradycyji w postaci wąskich uliczek i gęstej zabudowy z nowoczesnością reprezentowaną m.in. przez budynek parlamentu i gmach World Trade Center stojących nieopodal Pałacu Cesarskiego. W Tokio odnajdziemy wiele hoteli oraz hosteli na każdą rękę. Jeśli wolisz jednak nocleg w prywatnej kwaterze zapraszamy na Wimdu. Apartament, pensjonat czy prywatna kwatera, jaką formę noclegu byś nie wybrał, atmosfera miejsca i otoczenia sprawi, że nie z pewnością nie zapomnisz czasu spędzonego w Tokio.

Ciekawostki:

 • 35 milionów ludzi żyje w aglomeracji Tokio!
 • Surowe mięso konia jest bardzo popularnym przysmakiem.
 • Targ rybny Tsukiji to największy targ rybny na świecie!
 • W Tokio odnajdziemy 88.000 restauracji!
 • Słowo „Tokio” oznacza „wschodnią stolicę”.

  Zwiedzanie Tokio

  W Tokio z pewnością nie będziesz się nudzić. Koniecznie musisz wybrać się do słynnych Ogrodów Cesarskich. Podziwiać tutaj można niesamowite drzewa bonzai i zachwycić się ciszą i spokojem w środku miasta. Do ogrodów warto wybrać się w dniach od poniedziałku do piątku, ponieważ wtedy właśnie wstęp jest bezpłatny. Żeby poznać dokładnie jak żyję to miasto każdego dnia trzeba odwiedzić bardzo charakterystyczny Plac przed stacją metra Shibuya, który podziwiać można w wielu filmach. Miłośników muzeów wysyłamy koniecznie do Tokijskiego Muzeum Narodowego. Wśród eksponatów znajdziemy głównie działa sztuki azjatyckiej. Warto pamiętać, iż muzeum jest bardzo duże, więc warto się udać tam zaraz po śniadaniu. Będąc w Tokio musimy koniecznie wybrać się to jednej z tutejszych świątyń. Polecamy głównie świątynie Meiji-jingu, Senso – ji oraz Ueno Toshouguu. Jeżeli nie znajdujesz się akurat w okolicy wyżej wymienionych świątyń, nie musisz się przejmować. W Tokio na każdym kroku można natknąć się na różnego rodzaju świątynie buddyjskie lub szintoistyczne. Dodatkowo każda z dzielnic miasta różni się od pozostałych i posiada własne atrakcje turystyczne.

  Jedzenie:

 • Okonomiyaki - placki składających się z różnych składników, m.in.: wody, maki, pasty miso, jajek, kapusty.    Monjayaki – odmiana okonomiyaki, pochodząca z Tokio.    Dango – tradycyjne kluski japońskie z maki ryżowej.    Hijiki - brązowe algi wykorzystywane w wielu japonkach potrawach.    Sashimi - sposób podawania surowych ryb i owoców morza. Kroi się je w kostkę lub płatki.

Jak się poruszać po Tokio?

Lotnisko w Tokio, znane również jako Międzynarodowe Lotniska Narita, jest jednym z dwóch głównych portów lotniczych w Tokio. Drugi port to Lotnisko Haneda. Dojazd z lotniska Narita w Tokio trwa od 50 minut do dwóch godzin w zależności od środku transportu. Lotnisko Haneda jest obsługiwane przez pociąg, który kursuje co dziesięć minut. Podróż do centrum miasta zajmuje około 30 minut. System publicznego transportu w Tokio jest niezwykle popularny, a pociągi w bardzo często mogą być całkowicie zapełnione. Nie polecamy takich przejażdżek, osobom, które cierpią na klaustrofobię. Pomimo tego problemu (najgorszy tłok jest w godzinach szczytu), system połączeń komunikacyjnych w Tokio jest na światowym poziomie i sprawia przyjemność podróżowania. Należy pamiętać, że metro zamyka się o 1 w nocy, a podróż taksówka może okazać się bardzo droga.

Jesteśmy Wimdu...

Wimdu jest największa firma w prywatnych mieszkaniach w Europie. Z ponad 350.000 mieszkań w ponad 150 krajach na pewno znajdziesz idealny nocleg.

bookings guests properties numbers review triple-check save
 • Ponad 10 milionów zarezerwowanych noclegów

  Jesteśmy największym europejskim portalem oferującym apartamenty.

 • Potrójna Kontrola Wimdu

  Nasza 3-stopniowa kontrola zawiera również wizyty w apartamentach.

 • Trustpilot

  Nasza ocena na Trustpilot
  Znakomita (8.9/10)

...i kochamy nasze apartamenty