Noclegi Szklarska Poreba

Znaleźć mieszkanie z ekspertami miasta

...i kochamy nasze apartamenty

Top 50 mieszkania Szklarska Poreba

Tanie Noclegi Szklarska Poreba - Apartamenty i Kwatery

Szklarska Poręba jest miejscowością położoną w dolinie rzeki Kamiennej w województwie dolnośląskim. Miasto wybierane jest często przez turystów podczas zimowego urlopu. Szklarska Poręba oferuje jednak wiele atrakcji również podczas lata. Miłośnikom zwiedzania polecić możemy kościół pod wezwaniem Matki Boskiej Różańcowej, który wybudowany został w roku 1652. Jeżeli lubicie piesze wycieczki, Szklarska Poręba jest również idealnym miejscem na tego typu aktywność fizyczna. Jedno jest pewne, każdy odnajdzie tutaj coś dla siebie.

Mieszkania i pokoje w Szklarskiej Porębie

Jeżeli zdecydowałeś się już na wyjazd do Szklarskiej Poręby, warto teraz zastanowić się nad noclegiem. Narciarzom i snowboardzistom polecamy kwaterę prywatną blisko ulubionego stoku. Dzięki temu zaoszczędzimy czas na dojazdy. Jeżeli do Szklarskiej Poręby wybieramy się samochodem, wtedy wybrać możemy mieszkanie oddalone od ścisłego centrum. Grupom przyjaciół polecamy wynajęcie całego domu. Dzieląc koszt na wszystkie uczestniczące w podróży osoby, nasz wyjazd będzie wyjątkowo tani. Rodziny z dziećmi mogą wybrać noclegi z dodatkowymi udogodnieniami. Warto pamiętać, że miasto to jest równie piękne latem. Na Wimdu znajdziesz tanie noclegi w Szklarskiej Porębie i jej okolicach.

Ciekawostki:

 • W Szklarskiej Porębie można uprawiać jazdę psimi zaprzęgami.
 • Cześć scen „Opowieści z Narnii: Książę Kaspian” kręcono przy Wodospadzie Kamieńczyka.
 • Pokrywa śnieżna w okolicach Szklarskiej Poręby zalega średnio przez 110 dni w roku.
 • W mieście odnaleźć można dużą rzeźbę "Ducha Gór".

Zwiedzanie miasta

Miłośnicy zwiedzania w Szklarskiej Porębie nie będą się nudzić. Polecamy odwiedzić dom Wlastimila Hofmana, słynnego malarza. Dom pozostał w stanie nienaruszonym od śmierci artysty, co czyni go bardzo wyjątkowym. Warto udać się również do Chaty Walońskiej JUNA, czyli dawnej siedziby Walonów. Walonowie w średniowieczu zajmowali się wydobywaniem i przetwarzaniem rud żelaza, kwarcu oraz kamieni szlachetnych. Polecić można również Młyn Świętego Łukasza, który powstał już w 1870 roku i pełnił funkcję młynu, karczmy oraz tartaku. Bardzo młodym przedsięwzięciem artystycznym jest Krąg 2000 Azyl Żelaznych Ludzi. Miłośnikom architektury sakralnej polecamy odwiedzenie kościoła pod wezwaniem Bożego Ciała. Kościół wybudowany został w stylu neoromańskim, a w środku podziwiać można obrazy wspomnianego wcześniej Wlastimila Hofmana.

Atrakcje Szklarskiej Poręby i okolic

Wyjątkowo pięknym miejscem usytuowanym koło Szklarskiej Poręby jest słynny Wodospad Kamieńczyka. Warto dodać, że Andrew Adamson reżyser filmu „Opowieści z Narnii: Książę Kaspian” docenił piękne wodospadu i właśnie tutaj kręcił swój kinowy przebój. Legenda głosi, że wodospad powstał z łez siedmiu rusałek, które płakały po stracie jednej z nich. Aby móc podziwiać wodospad, trzeba wybrać się do Wąwozu Kamieńczyka. Bilet ulgowy kosztuje 2,5, a bilet normalny 5 złotych. Wąwóz można odwiedzać każdego dnia od 9 do godziny 17. Polecamy udać się również w Góry Izerskie. Jest to idealne miejsce na wyprawy rodzinne. Miłośnicy jednośladów również poczują się tutaj jak w raju, ponieważ Góry Izerskie są jednym z najlepszych miejsc w Polsce do uprawiania kolarstwa górskiego.

Kuchnia Dolnego Śląska

Kuchnia Dolnego Śląska jest bardzo zróżnicowana, a swoje inspiracje czerpała od Czechow, Austriaków, Niemców i Słowian. Jada się tutaj dużo mieś, w szczególności rolad oraz klusek śląskich i kapusty. Innymi daniami mięsnymi są: karmindale, krupnioki oraz żymlok śląski. Popularne są w tym regionie również zupy: bryja, moczka, wodzianka oraz żury. Słynna wodzianka to czerstwy chleb, czosnek, tłuszcz zwierzęcy oraz wrzątek. W bogatszych wersjach dodaje się skwarek, maggi, pieprz oraz zastępuje wrzątek bulionem. Innymi specjałami kuchni dolnośląskiej są makówki, modra kapusta oraz słynne kluski saskie. Kluski śląskie przyrządzane są z gotowanych ziemniaków oraz maki, następnie gotowane są w osolonej wodzie.

Sporty w Szklarskiej Porębie

Miasto jest bardzo popularne podczas zimy i jest jednym z zimowych ośrodków sportowych w Polsce. Najsłynniejszemu miejscem do zjazdów jest masyw Szrenicy. We wspomnianych wcześniej Górach Izerskich oraz Jakuszycach dominują miłośnicy narciarstwa biegowego. Na Szrenicy znajdziemy koleje linowe oraz wyciągi narciarskie: Baby Lift, Ściana, Hala Szrenicka oraz Świąteczny Kamień. Trasy zjazdowe podzielone są ze względu na poziom trudności. Puchatek i Hala Szrenicka są łatwymi trasami, Lolobrygida oraz Śnieżynka zaliczamy do tras trudnych i średnio trudnych. Trasa FIS oznaczona jest kolorem czarnym i jest najbardziej stromym odcinkiem trasy narciarskiej w całym kraju.

Na weekend do Wrocławia

Jeżeli decydujemy się na dłuższy wyjazd do Szklarskiej Poręby, warto zastanowić się nad odwiedzeniem Wrocławia. Pociągi na trasie Szklarska Poręba - Wrocław kursują kilka razy każdego dnia tygodnia. Wrocław to dla wielu najciekawsze polskie miasto. Jest nie tylko niezaprzeczalnie piękne, lecz także może poszczycić się bardzo bogatym życiem kulturalnym. We Wrocławiu warto wybrać się na długi spacer przez Stare Miasto, nadodrzańskie bulwary, Wyspę Słodową oraz Ostrów Tumski. Ponadto Wrocław to doskonałe miejsce dla młodych, spragnionych zabawy ludzi. W tym jednym z piękniejszych polskich miast małe figurki krasnali czają się w różnych zakamarkach Starego Miasta. To mały smaczek, który może uprzyjemnić Ci zwiedzanie tego pięknego miasta. Warto także wybrać się do słynnego wrocławskiego zoo oraz zrobić sobie wycieczkę statkiem po Odrze, z której zyskuje się całkiem nową perspektywę Wrocławia.

Jak się dostać do Szklarskiej Poręby?

Szklarska Poręba znajduje się 2 godziny jazdy od trzech międzynarodowych lotnisk: portu lotniczego Wrocław-Strachowice im. Mikołaja Kopernika, lotnika w czeskiej Pradze oraz lotniska w Klotzsche (koło Drezna). Do Szklarskiej Poręby można się również dostać pociągiem, autokarem oraz własnym pojazdem. Wszystko zależy od tego, ile czasu i pieniędzy chcemy poświecić na dojazd do tej miejscowości.

Jesteśmy Wimdu...

Wimdu jest największa firma w prywatnych mieszkaniach w Europie. Z ponad 350.000 mieszkań w ponad 150 krajach na pewno znajdziesz idealny nocleg.

bookings guests properties numbers review triple-check save
 • Ponad 10 milionów zarezerwowanych noclegów

  Jesteśmy największym europejskim portalem oferującym apartamenty.

 • Potrójna Kontrola Wimdu

  Nasza 3-stopniowa kontrola zawiera również wizyty w apartamentach.

 • Trustpilot

  Nasza ocena na Trustpilot
  Znakomita (8.9/10)