O Wimdu. Wszystko co powinieneś o nas wiedzieć

Poznaj nasz zespół i dowiedz się więcej o naszej pracy.

Aboutus polaroids
 • "Osoby, które posiadają wolny pokój czy całe mieszkanie... mogą wynająć swoje lokum przyjezdnym do miasta turystom i tym sposobem zarobić na realizację swoich planów..."
  — The Telegraph, 28 grudnia 2011
 • "Wimdu rośnie w siłę: w czerwcu jego budżet został zasilony przez głównych inwestorów 90 milionami dolarów. "
  — The Economist, 6 września 2011
 • "Alternatywa dla hoteli... usytuowane w Berlinie Wimdu jest portalem, na którym zawiesisz oko na dłużej."
  — New York Post, 26 września 2011
Odwiedź naszą witrynę prasową

Firma

Wimdu zaczęło działalność jako mała międzynarodowa firma w marcu 2011 roku, ale szybko rozwinęła się do grupy 250 oddanych pracowników na całym świecie.

Wciąż gwałtownie rozwijająca się firma, Wimdu jest internetową platformą z szerokim wyborem prywatnych zakwaterowań na każdą kieszeń i w każdym guście. Łącząc gości z gospodarzami na całym świecie, Wimdu oferuje wyłącznie przyjemne doświadczenia przy szukaniu wspaniałej alternatywy dla hoteli.

Zaczynając od apartamentów w Nowym Jorku, poprzez domy wakacyjne na Majorce, a kończąc na kawalerkach w Paryżu, Wimdu to ponad 300,000 kwater w ponad stu krajach, co zapewnia, że każdy może znaleźć dokładnie to czego szuka - atrakcyjne, w odpowiedniej cenie zakwaterowanie w na swoją kolejną podróż.

Ale to nie wszystko. Wimdu również pozwala ci na wynajęcie twojego mieszkania tym, którzy takiego miejsca szukają. Dodanie oferty jest darmowe i pozwala gospodarzom zarobić dodatkowe pieniądze pomagając przy tym innym w przemierzaniu świata.

Ważne informacje

Data założenia:
Marzec 2011
Siedziba:
Berlin, Niemcy
 • > 15 języków
 • > 150 krajów
 • > 250 pracowników
 • > 300,000 noclegów
 • > 1 milion zarejestrowanych użytkowników
 • > $90,000,000 wkładu
Photograph ceo

Historia

Platforma Wimdu powstała w 2011 roku z inicjatywy Arne Bleckwenna i Hinricha Dreilinga - dwóch bliskich przyjaciół, którym udało się założyć wspólnie dwie firmy jeszcze przed ustanowieniem Wimdu. Rosnące niezadowolenie ofertą drogich i anonimowych hoteli sprawiło, że przedsiębiorcy ci zdecydowali się na stworzenie platformy, będącej połączeniem wiedzy technicznej z zamiłowaniem do podróży i zrozumieniem indywidualnych potrzeb klientów.

Pod koniec 2014 roku Bleckwenn i Dreiling zrezygnowali ze stanowisk Dyrektorów Generalnych Wimdu, aby dołączyć do Zarządu, i tym samym rozpoczęli poszukiwania odpowiednich osób, które przejęłyby ich obowiązki. Wkrótce znaleźli odpowiednich kandydatów - Arne Kahlke i Sorena Kressa - i to właśnie im, z początkiem 2015 roku, zostały przekazane obowiązki Dyrektorów Generalnych. Nowi dyrektorzy posiadają fachową wiedzę niezbędną do wyniesienia spółki na wyższy poziom. Jako twórcy portalu randkowego „ElitePartner” Kahlke i Kress znacząco przyczynili się do sukcesu kolejnej niemieckiej platformy matrymonialnej „Parship”. Dzięki ich cechom przywódczym, spółka Wimdu stanie się wkrótce jedną z największych platform na świecie oferujących rozsądną alternatywę dla hoteli.

Zatrudniamy ponad 250 osób pochodzących z różnych krajów, zarówno w naszej berlińskiej siedzibie, jak i w biurze w Lizbonie. Jesteśmy zespołem wysoko wykwalifikowanych i pełnych entuzjazmu specjalistów, dążących do tego, by wynajem mieszkań prywatnych stał się przystępnym standardem na skalę światową. Naszym celem jest dostarczanie łatwo dostępnych i niedrogich alternatyw dla hoteli, przy zachowaniu wysokiej jakości i niskich cen.

Referencje

Wimdu łączy gospodarzy i gości z całego świata

Avatar 1
Ahman

Jason i Sarah są świetną parą i fantastycznie było się z nimi spotkać. Przeprowadziliśmy wiele interesujących i bardzo przyjemnych rozmów. Jason i Sarah uszanowali naszą obecność, dzięki czemu wszyscy czuliśmy się w domu bardzo swobodnie. Można więc powiedzieć, ze są to goście idealni i z pewnością godni polecenia. Dodam, iż będą zawsze mile widziani w naszych progach! Mam nadzieję, że wszystko jest u was OK! A & B

Avatar 2
Jason & Sarah

Właśnie odbywamy nasz drugi miesiąc miodowy, podróżując po całej Europie. Naszym założeniem było, iż ograniczamy wydawanie pieniędzy do minimum. No i się udało! Znaleźliśmy przytulne noclegi poprzez serwis Wimdu. Dzięki temu nasza podróż jest bardziej osobista i zupełnie inna niż poprzednie, ponieważ możemy poznawać wielu ludzi z przeróżnych krajów. A w tego typu podróżowaniu odnaleźliśmy tylko i wyłącznie zalety. Ahman i Bruce są przesympatyczną i bardzo gościnną parą. A i ich dom jest po prostu cudowny. Szkoda, że mogliśmy zostać jedynie trzy dni!

Avatar 3
Anna

Kiedy otwierasz swoje drzwi gościom takim jak Nicole i Anne czujesz jakbyś witał swoich starych dobrych znajomych. W ciągu ich pobytu każdy z nas śmiał się bez końca. Nicole i Anne to przesympatyczne osoby, bardzo otwarte i pełne entuzjazmu. Możemy śmiało polecić te urocze podróżniczki, mamę z córką, każdemu gospodarzowi! Życzymy im wszystkiego dobrego z całego serca. Dzięki za to, że nas wybrałyście i pamiętajcie, ze zawsze będziecie tutaj witane z otwartymi ramionami. Pozdrowienia z Barcelony, Anna i Jordy :)

Avatar 4
Nicole

Nasi gospodarze zrobili wszystko żebyśmy czuły się u nich komfortowo i przytulnie. Anna i Jordy sprawili, iż ich dom stał się przez chwile również naszym domem. A położenie jest świetne! Można było zwiedzać Barcelonę na piechotę jak również przemieszczać się metrem, które znajdowało się bardzo blisko domu. A obecność parku Güell sprawia, ze to miejsce jest wyjątkowe. (…) Anna i Jordy sprawili nam wielka frajdę, ponieważ odwiedzili to miejsce razem z nami i opowiedzieli nam różne ciekawe historie. Bardzo serdecznie polecamy nocleg w tym miejscu! Nicole