O Wimdu. Wszystko co powinieneś o nas wiedzieć

Poznaj nasz zespół i dowiedz się więcej o naszej pracy.

Aboutus polaroids
 • "Osoby, które posiadają wolny pokój czy całe mieszkanie... mogą wynająć swoje lokum przyjezdnym do miasta turystom i tym sposobem zarobić na realizację swoich planów..."
  — The Telegraph, 28 grudnia 2011
 • "Wimdu rośnie w siłę: w czerwcu jego budżet został zasilony przez głównych inwestorów 90 milionami dolarów. "
  — The Economist, 6 września 2011
 • "Alternatywa dla hoteli... usytuowane w Berlinie Wimdu jest portalem, na którym zawiesisz oko na dłużej."
  — New York Post, 26 września 2011
Odwiedź naszą witrynę prasową

Firma

Wimdu to powstała w marcu 2011 roku w Berlinie grupa entuzjastów o wysokich kwalifikacjach, którym zależy na tym, by wynajem prywatnych kwater stał się powszechnie stosowanym światowym standardem. Umożliwiając kontakt gościom i gospodarzom z całego świata, Wimdu pragnie przybliżać wszystkim możliwość odbywania podróży na wysokim poziomie jakości.

Począwszy od nowojorskich apartamentów, poprzez wakacyjne domy na Majorce aż po kawalerki w Paryżu, Wimdu oferuje ponad 350.000 kwater w ponad 150 krajach, dzięki czemu każdy może znaleźć atrakcyjne i niedrogie zakwaterowanie na swoją kolejną podróż.

Ale to nie wszystko. Wimdu również pozwala ci na wynajęcie twojego mieszkania tym, którzy takiego miejsca szukają. Dodanie oferty jest darmowe i pozwala gospodarzom zarobić dodatkowe pieniądze pomagając przy tym innym w przemierzaniu świata.

Ważne informacje

Data założenia:
Marzec 2011
Siedziba:
Berlin, Niemcy
 • > 15 języków
 • > 150 krajów
 • > 150 pracowników
 • > 350,000 noclegów
 • >2,5 miliona zarejestrowanych użytkowników
 • Vitals Financing

Referencje

Wimdu łączy gospodarzy i gości z całego świata

Avatar 1
Ahman

Jason i Sarah są świetną parą i fantastycznie było się z nimi spotkać. Przeprowadziliśmy wiele interesujących i bardzo przyjemnych rozmów. Jason i Sarah uszanowali naszą obecność, dzięki czemu wszyscy czuliśmy się w domu bardzo swobodnie. Można więc powiedzieć, ze są to goście idealni i z pewnością godni polecenia. Dodam, iż będą zawsze mile widziani w naszych progach! Mam nadzieję, że wszystko jest u was OK! A & B

Avatar 2
Jason & Sarah

Właśnie odbywamy nasz drugi miesiąc miodowy, podróżując po całej Europie. Naszym założeniem było, iż ograniczamy wydawanie pieniędzy do minimum. No i się udało! Znaleźliśmy przytulne noclegi poprzez serwis Wimdu. Dzięki temu nasza podróż jest bardziej osobista i zupełnie inna niż poprzednie, ponieważ możemy poznawać wielu ludzi z przeróżnych krajów. A w tego typu podróżowaniu odnaleźliśmy tylko i wyłącznie zalety. Ahman i Bruce są przesympatyczną i bardzo gościnną parą. A i ich dom jest po prostu cudowny. Szkoda, że mogliśmy zostać jedynie trzy dni!

Avatar 3
Anna

Kiedy otwierasz swoje drzwi gościom takim jak Nicole i Anne czujesz jakbyś witał swoich starych dobrych znajomych. W ciągu ich pobytu każdy z nas śmiał się bez końca. Nicole i Anne to przesympatyczne osoby, bardzo otwarte i pełne entuzjazmu. Możemy śmiało polecić te urocze podróżniczki, mamę z córką, każdemu gospodarzowi! Życzymy im wszystkiego dobrego z całego serca. Dzięki za to, że nas wybrałyście i pamiętajcie, ze zawsze będziecie tutaj witane z otwartymi ramionami. Pozdrowienia z Barcelony, Anna i Jordy :)

Avatar 4
Nicole

Nasi gospodarze zrobili wszystko żebyśmy czuły się u nich komfortowo i przytulnie. Anna i Jordy sprawili, iż ich dom stał się przez chwile również naszym domem. A położenie jest świetne! Można było zwiedzać Barcelonę na piechotę jak również przemieszczać się metrem, które znajdowało się bardzo blisko domu. A obecność parku Güell sprawia, ze to miejsce jest wyjątkowe. (…) Anna i Jordy sprawili nam wielka frajdę, ponieważ odwiedzili to miejsce razem z nami i opowiedzieli nam różne ciekawe historie. Bardzo serdecznie polecamy nocleg w tym miejscu! Nicole